Havadis16.com - 24 Eylül 2018, Pazartesi

ÇAY MAKASI İLE RESMİ AÇILIŞ

12 Mart 2016
ÇAY MAKASI İLE RESMİ AÇILIŞ için yorumlar kapalı
ÇAY MAKASI İLE RESMİ AÇILIŞ

10 Mart’ta Merinos AKKM Fuaye Alanı’nda kapılarını açan Bursa Rize Tanıtım Günleri’nin resmi açılışı, Bursa ve Rize protokolünün katılımlarıyla yapıldı. 10-13 Mart 2016 tarihleri arasında Merinos Fuaye Alanı’nda Bursa’da ilk kez düzenlenecek olan Bursa Rize Tanıtım Günleri resmi açılışı, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Rize Vali Yardımcısı Turan Yılmaz, Bursa Yargıtay 9. Daire Başkanı Burhan Karaloğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külük, AK Parti Rize Milletvekilleri Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak, Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, AK Parti Bursa Milletvekilleri Cemalettin Kani Torun, İsmail Aydın, Hakan Çavuşoğlu, Osman Mesten, Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, BTSO Başkanı İbrahim Burkay, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu ve çok sayıdaki protokolün çay makasıyla kestikleri kurdele ve pastayla gerçekleştirildi.

 

HIZIR OFLUOĞLU: “RİZE’YE DAİR HER ŞEY BURSA’DA”

Dernek olarak hummalı bir çalışmanın ardından Bursa Rize Tanıtım Günleri’nin resmi açılışını gerçekleştirmeden duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Rizeliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hızır Ofluoğlu, “Rize tanıtım günlerinde Rize’ye dair her şeyi Bursalılar ve Bursa’da yaşayan hemşehrilerimiz ile buluşturmayı amaçladık. Rize’nin tüm ilçelerinin stantlarının yer aldığı, Rize’ye dair lezzetlerin bursalılarla buluştuğu, Rize kültürüne ait tüm renklerin tek çatı altında ziyaretçilere sunulduğu özel bir organizasyonu hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu süreçte derneğimize desteklerini esirgemeyen başta Bursa Valisi Münir Karaloğlu’na, Rize Valisi Ersin Yazıcı’ya, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal’a, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, Rize Belediye Başkanı  Prof. Dr. Reşat Kasap’a, Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’ye ve tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

ŞEHİTLERE SAYGI

Doğu ve Güneydoğu’da şehit düşen asker ve polislerin saygısına etkinlik boyunca düzenlenecek konserlerin iptal edildiğini hatırlatan Hızır Ofluoğlu, “Etkinliğimizde özellikle son dönemlerde yaşadığımız elim terör olayları ve şehitlerimize saygımız nedeniyle konser organizasyonlarından kaçındık. Organizasyonumuzdaki temel ve en önemli amacımız, birlik, beraberlik ve kardeşliğimize vurgu yapmak, iller arasında kültürel, sosyal paylaşıma katkıda bulunmaktır” diye konuştu.

 

MÜNİR KARALOĞLU: “RİZE İNSANI GİTTİĞİ YERDEKİ TOPLUMA DEĞER KATAR”

Bursa’nın Türkiye’nin lokomotifi Rize’nin ise Doğu Karadeniz’in incisi olduğuna dikkat çeken Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Bursa üretimi, sanayisi, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürü ile Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden bir tanesi; Rize de Doğu Karadeniz’in incisidir. Belki coğrafyası zor. Ama insanına gelince; insanı çalışkan, vatansever, olduğu her yerde yaşadığı topluma değer katar” dedi. Bursa’da yaşayan Rizeli hemşehrilerimiz bu sene sadece Rize’yi tanıtan bir etkinlik yapmak istediğini ifade eden Münir Karaloğlu, “Rize’deki valiliğimiz, belediyelerimiz ve milletvekillerimizle konuşulduğunda her sene Ankara’da yapıyoruz. Bu sene de Rize’yi Bursa’ya taşıyalım dediler. İşte bu fikir oradan çıktı” diye konuştu.

 

KARALOĞLU: “RİZE’Yİ RİZELİLERE DEĞİL; BURSA HALKINA TANISIN İSTİYORUZ”

Etkinlikte Rize’yi Rizelilere tanıtmak istemediklerini belirten Vali Karaloğlu, “Pazar gününe kadar Rize’yi 2 milyon 850 binlik Bursa halkımıza ve onun özelinden de civar illerimizdeki vatandaşlarımıza tanıtmak istiyoruz. Bugüne kadar Rize’ye gitmemiş, çok tanıma fırsatı bulamamış Bursa’da yaşayan hemşehrilerimiz 13 Mart’a kadar gelsin. Rizeyi burada tanımalarının ve görmelerinin de arzusu içindeyiz” diyerek, sözlerini şu cümlelerle noktaladı: “Pazar günü İç İşleri Bakanı Efkan Ala’nın katılımlarıyla etkinliğimiz kapılarını kapatacak. Bu anlamda hem Rize hem de Bursa ayağında  etkinlikte emeği geçen tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum.”

:

REŞAT KASAP: “RİZE İLE BURSA KARDEŞTİR”

Yağmurun çaya dönüştüğü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehrinden Bursalılara selam getirdiğini vurgulayan Rize Belediye Başkanı  Prof. Dr. Reşat Kasap, “Rize günlerini çeşitli illerde yapıyorduk. Burs’da yapma noktasında hem Rize’deki paydaşlarımız hem de Rize’deki paydaşlarımız bu konuda karar aldı” dedi. Rize ile Bursa’mız zaten kardeş şehir olduğunun altını çizen Reşat Kasap, “Biz tabiki bu kardeşliği kağıt üzerinden gerçekleştirdikten sonra fiilen de birçok faaliyetle bunu gösteriyoruz. İnşallah buna yönelik karşılıklı  adımları atarak, yardımlaşma ve dayanışmayı da bundan sonrada göstereceğiz”

 

HASAN KARAL: “RİZE GÜNLERİ BURSA’DA BİR BAŞKA GÜZEL”

Kaçkarlar’dan Ulu Şehir Bursa’ya selam getirdiklerini ifade eden AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, “Bu sene istedik ki Rize’mizi Bursa’ya taşıyalım ve kentimizi Bursa’mız tanısın. Dolayısıyla bu zamana kadar Ankara’da düzenlenen Rize tanıtım günlerini, bu yıl yapmaya beraber karar verdik. Gördüğüm kadarıyla da burada mükemmel bir atmosfer var. Hakikaten de Rize Günleri Bursa’da bir başka güzel” dedi.  Artvin’li olması ile kendisinin Rize’yi iyi bildiğini söyleyen AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Cemalettin Kani Torun ise, Rize’nin pek çok değerli devlet adamları yetiştirdiğini hatırlatarak, “Meclis’de de Rize çok iyi temsil ediliyor. İnşallah bu tanıtım günleri ile Bursalılar da Rize’nin bütün kültürel etkinliklerini tanıma şansını elde eder” şeklinde konuştu.

Sabah 10’dan akşam 21.30’a kadar sürecek etkinlik 13 Mart’ta kapılarını kapatacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.