Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

Çepni iddialı!

18 Mart 2015
Çepni iddialı! için yorumlar kapalı
Çepni iddialı!

MÜSİAD Bursa eski Şube Başkanı ve AK Parti Bursa milletvekili aday adayı Hasan Çepni, Bursa’nın lojistik merkez olması gerektiğini söyledi. Bilgi birikim ve tecrübesini Ankara’da ülkeye hizmet için kullanmak amacıyla milletvekilliğine aday olduğunu anlatan Çepni, listeye girip seçilmesi halinde Bursa’nın talep ve projelerinin takipçisi olacağını söyledi.

Havadis16 Yayın Grubu’nu ziyaret eden Ak Parti Bursa Milletvekili aday adayı Hasan Çepni, Bursa hakkında hazırladığı birçok konudaki dosyanın Ankara nezdinde büyük ilgi gördüğüne işaret etti. 2011 yılında düzenledikleri ‘Kentiçi Raylı Sistemlerde Yerli Üretim’ konulu Türkiye İstişare Toplantısı’nın bugün yerli vagonların Bursa’da üretilmesinin yolunu açtığını anlatan Çepni, raylı sistemlerin vagon ihtiyacında Bursa’nın bir merkez olabileceğini söyledi. Çepni;  “Önümüzdeki 10 yıllık süreçte 50 bin vagona ihtiyaç var. Bu Bursa için büyük fırsat. Ancak, unutmayalım Çin ve Almanya Türkiye’de vagon üretmek için yer arıyor. Elimizi çabuk tutmamız lazım. Türkiye biraz geride kalıyor. Yeni Durmazlar’a ihtiyacımız var” dedi.

Yine MÜSİAD olarak uzun zamandır üzerinde çalıştıkları “Köylerin ışıkları yansın” projesi çerçevesinde 800 bin çilek fidesinin ağustos ayında toprakla buluşacağını anlatan Çepni, “Bizim ihracat kalemimizde çilek yok. Büyük çilekler bozuluyor. Ama Bursa’ya özgü dağ çileğini yayarsak bunları ihraç edebiliriz. Özellikle dağ yöresinde bunun sağlanması durumunda şehirde iş aramak yerine gençler köylerine dönerek bu alana yönelir ve köy ışıkları da böylece yanar” dedi.

2015 seçimlerinin çok önemli bir viraj olduğunu anlatan Çepni, milletin Ak Parti’ye desteğinin artarak devam edeceğini kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.