Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

Chelsea istiyor ben tanımıyorum!

19 Mart 2013
Chelsea istiyor ben tanımıyorum! için yorumlar kapalı
Chelsea istiyor ben tanımıyorum!

Bursaspor teknik direktörü Hikmet Karaman, antrenmandan sonra yaptığı açıklamada, Kasımpaşa maçını ‘kilit maçı’ olarak gösterdi. Hikmet Karaman, ikinci kilit maçlarının Beşiktaş karşılaşması olduğunu belirterek, “3 puanı alıp gelmek istiyoruz” diye konuştu. Doğru bildiklerini her zaman söyleyeceğini ifade eden Karaman, “Her şey doğru olsaydı ben gelmezdim, ya da Ertuğrul Sağlam gitmezdi” dedi.

“KENDİMDEN UTANDIM”

Alt yapının parlayan yıldızı 16 yaşındaki Enes Ünal ilgili düşüncelerini aktaran Karaman, bu konuda şunları söyledi:

“Enes’i Chelsea istiyormuş. Manchester United ve diğer kulüpler alt yapıdaki çocukla ilgileniyorlar, ben tanımıyorum. Kendimden utandım. ‘Nasıl bir teknik adamsın sen’ dedim. Alt yapıdaki herkese sesleniyorum. Schalke maçında 17-18 yaşında 2 çocuk oyuna girdi. Fizik olarak hazırlarsa oynarlar.”

“BAŞARI İÇİN GELDİM”

“Ben para için gelmedim” diyen Hikmet Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başarı için geldim. Burada başarıyı yakalayacağıma inandığım için geldim. Sistemler takımın ruhu. Taktik anlayışın gelişmesi lazım. Birden bire oturmuyor. Yabancı sayısı belli. Mükemmel tesisimiz var. Personelimiz, her şey mükemmel. Maaşlar, primler ödeniyor. Sorunumuz yok. Teknik adam olarak bizim görevimiz takım.”

“VERİLEN ARA İLAÇ GİBİ GELECEK”

Rakibe göre taktik anlayışını değiştiren bir teknik adam olduğunu söyleyen Hikmet Karaman, daha sonra şöyle dedi:

“Kasımpaşa’ya karşı Trabzonspor gibi oynayamazsınız. Beşiktaş’a da farklı olacak. Verilen ara bize ilaç gibi gelecek. Sakatların aramıza dönmesi önemli. Yediğimiz gol nedeniyle kendimizi eleştiriyorum. Oyuncularımla tartıştık. 2’inci gol gelmeseydi Trabzonspor maçı farklı olurdu. Yenen 2 golde defans olarak hatalıyız. 1-0 galipsin, 2-1 geriye düşmüşsün beraberlik olunca niye sevineceksin. O gole sevinmemek lazım. Ama üçüncü golde hepimiz sevindik.”

“HER ŞEYE DUYGUSAL BAKIYORUZ”

Takım ruhunun önemli olduğuna dikkat çeken Hikmet Karaman, “Takım ruhu çok önemli. Taraftarda bir canlılık, coşku, ruh var. İnanılmaz tribün coşkusu. Takım olarak sahadaki mücadelemiz, yardımlaşmamız pozitif. Zamana ihtiyacımız var. Yarışmacısın beklenti çok. 4 sene önce şampiyon olan takımın doğruları ile şimdiki çok farklı. Duygusal bakıyoruz” diye konuştu.

“TAKIM OLARAK DÜŞÜNMELİYİZ”

Oyunculara çok görev düştüğünü ifade eden Karaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Başarılı olmak istiyorsak, oyuncularıma çok görev düşüyor. Çok iyi beslenip dinlenecekler. Fizik olarak hazır olacaklar. Benim değil, takımla birlikte aynı düşünmemiz gerekiyor. Çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Mutlu sona ulaşmak istiyorsak, takım oyununda herkes olmalı. Müzik eşliğinde çalışıyoruz. Farklı oluyor. Müzik, ritm koordinasyon eşliğinde olunca motivasyon yükseliyor. Maç içinde bunun faydasını görüyoruz. Yeniliklere devam edeceğiz. Farklı antrenman metodu yeniliklere herkes alışmalı.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.