Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

CHP Genel Başkanı yine ters köşeye yattı!..

21 Mart 2018
236 kez okundu
CHP Genel Başkanı yine ters köşeye yattı!.. için yorumlar kapalı

Türk silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e girdiği o müjdeli haberin sevincini yaşadıktan sonra aklıma ilk gelen “Acaba CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun tepkisi nasıl olmuştur?” oldu.

Öyle ya, Zeytin Dalı Harekâtı başladıktan sonra; Türkiye, güvenliğini alabilecek noktaya kadar gitmeli ama ben Afrin’e girilmesini asla doğru bulmuyorum. Kenti ele geçirmek gibi bir düşünce olmamalı. Afrin’e, terör örgütü Türkiye sınırına konuşlanmasın diye girdik. El Bab’da mesela, Fırat Kalkanı’nda belli bir yere kadar gittik. Güvenliğimizi sağlamak için konuşlandık, durduk. Daha derinlere inmenin mantığı yok. Hiç gerek de yok.” diye açıklama yapmıştı.

 Oysa harekât başladığı andan itibaren kendisi hem Başbakan hem de gerekli merciler tarafından bilgilendirilmişti. Hatta ilk günlerde verdiği destekle de bir hayli prim toplamıştı.

Ancak ne olduysa ondan sonra oldu.

Partisinin içinden çıkan değişik kanatların temsilcileri, toplumun her kesiminden gelen büyük desteği görmezden gelip, her gün Afrin’le ilgili esip gürlerken, kendisi de 7 Şubat’ta “Afrin’e girmeyelim” diyecek kadar ileri gitmişti.

Neticede;

CHP’den gelen bu başıbozuk açıklamalara kulağını tıkayan askerimiz harekâtı devam ettirdi ve sonunda büyük bir başarıya imza attı.

Kılıçdaroğlu da  o gün yaptığı ilk açıklamada çok kısa olarak “Afrin’de ordumuza her zaman güvendik” demekle yetindi.

Ne kadar da inandırıcı?

Bir tarafta bakıyorsunuz Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Lideri Bahçeli’nin zafer açıklamalarına, diğer tarafta CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına…

Üç liderin farkı da ortaya çıkıyor. Kimin samimi, kimin içten kimin ise samimiyetsiz olduğu. Erdoğan ile Bahçeli’nin bırakın konuşmalarını, beden dilleri bile sevinçlerini, gururlarını ifade etmeye yetiyor.

Kaldı ki bu başarılı operasyondan sonra ne diyebilirdi ki?

“Ben girilmesin dediğim halde girildi”

“Başarıya ulaşacağını sanmıyordum ama bakın başarıya ulaşıldı”

 Ya da “Türk askerine güvenmedim mi?”

Maalesef, Türk siyasetinin en tepesinde ana muhalefet partisinin genel başkanı olarak Kılıçdaroğlu ülkenin güvenliğini ilgilendiren hassas konuda yine zigzaglar çizdi ve yine yanıldı.

Yine toplumun duyarlılığını hiçe saydı ve askeri de kamu desteğini de karşısına aldı.

                             ********                 *******                     *******

Yine diyorum, çünkü Kılıçdaroğlu söz konusu “Türkiye’nin güvenliği” olunca nedense ortak düşmanımız yerine karşı tarafa destek çıkan söylem ve tavırlar içinde olabiliyor.

Daha önce de çok tartışılmıştı.

 2 Aralık 2015 tarihinde Diyarbakır Barosu’nu ziyaret eden Kılıçdaroğlu; PKK’nın, Doğu ve Güneydoğu bölgemizde giriştiği hendek planlarına yönelik olarak “Barikatları kuran arkadaşlar da o barikatları kaldırmalı” diyerek, PKK’lı teröristleri bir anda “arkadaş” ilan etmişti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.