Havadis16.com - 20 Ekim 2018, Cumartesi

CHP İl Başkanı Çelik:”Bir destanın adıdır Çanakkale”

17 Mart 2013
CHP İl Başkanı Çelik:”Bir destanın adıdır Çanakkale” için yorumlar kapalı
CHP İl Başkanı Çelik:”Bir destanın adıdır Çanakkale”

 

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Çelik, Çanakkale Zaferi’nin, sömürge devletlerine şamar indiren “bir ruhun” ve “bir destanın” adı olduğunu söyledi.

Çelik, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 98. Yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, vatan toprağının diyetini gözünü kırpmadan kanıyla ödeyen şehitlerimizi, saygı, minnet ve şükranla andı.

Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın deyimiyle “Yeni Türkiye’nin Önsözü” olan Çanakkale’nin, umudunu yitirmiş bir milletin inançla ve cesaretle birbirine kenetlendiği taktirde düştüğü yerden kalkabildiğinin sembolü olduğunu ifade eden Çelik, şöyle devam etti:

“’Tek dişi kalmış medeniyet denilen canavarın’ boğazın serin sularına gömüldüğü, gönlü vatan sevgisi ile dolu Türk’ün mücadele azmi karşısında çaresiz kaldığı günün adıdır Çanakkale…

Yolumuzu özgürlük meşalesi ile aydınlatan Mustafa Kemal’in önderliğinde ulusal bağımsızlığa giden sürecin adıdır Çanakkale…

Tarih sahnesinde hiçbir ulusa nasip olmayan bu onurlu, şerefli ve eşsiz destanı yazan başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.