Havadis16.com - 14 Aralık 2018, Cuma

CHP İl Başkanı Metin Çelik’ten 30 Ağustos mesajı

29 Ağustos 2013
CHP İl Başkanı Metin Çelik’ten 30 Ağustos mesajı için yorumlar kapalı
CHP İl Başkanı Metin Çelik’ten 30 Ağustos mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Metin Çelik, 30 Ağustos’un, “esaret zincirlerinin kırılıp atıldığı, özgürlük ve bağımsızlık mücadelesinin büyük zaferle taçlandığı gün” olduğunu söyledi.

Çelik, Anadolu insanının dil, din, ırk, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı omuz omuza mücadele vererek 30 Ağustos’ta “destan” yazdığının altını çizdi.

30 Ağustos’un, Atatürk ilke ve devrimleriyle çoğulculuğa, çok sesliliğe ve demokrasiye açılan bir kapı olduğuna dikkati çekerek, çağdaşlaşma ve aydınlanma yolundan geri dönüşün mümkün olmadığını vurguladı.

Çelik, onurlu mücadele sonucu sınırları kan ve gözyaşı ile çizilen bu topraklarda bugün içte ve dışta birlik ve beraberliğimize, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne yönelik oyunların oynandığını belirterek, şöyle konuştu:

“Bu güçlere karşı 90 yıl önce nasıl mücadele ettiysek bugünde aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz. Milletimizi bölmek isteyen teröre karşı hep birlikte, kardeşliğimizi koruyarak mücadele edeceğiz.”

Çelik, cumhuriyetin ruhunu anlamayan, erdemlerini bilmeyen, gaflet ve delalet uykusu içinde olanların ulusal bayramları kaldırdığını, iptal ettiğini vurguladı.

Bu topraklarda emperyalizmin taşeronluğunu yapanların bayramları yasaklamasına rağmen Türk istiklalini ve Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceklerini haykırmayı sürdüreceklerini ifade eden çelik, sözlerini şöyle tamamladı:

“Atamızın açtığı aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda daima ilerleyeceğiz. Kan ve gözyaşı ile sınırları çizilen bu toprakları ilelebet muhafaza ve müdafaa edeceğiz.

Bütün yurttaşlarımızı bu anlamlı günü kavramaya davet ediyor, Büyük Zafer’in Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi özlemle, minnetle ve saygıyla anıyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.

CHP İl Başkanı Metin Çelik’ten 30 Ağustos mesajı Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.