Havadis16.com - 21 Eylül 2018, Cuma

CHP’ li adaylara Alevilerden sıcak karşılama

30 Ocak 2014
CHP’ li adaylara Alevilerden sıcak karşılama için yorumlar kapalı
CHP’ li adaylara Alevilerden sıcak karşılama

CHP’ li adaylar, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ni ziyaret etti. 30 Mart günü yapılacak yerel seçimler için saha çalışmalarını sürdüren Nilüfer Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Bozbey, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin, Yıldırım Belediye Başkan Adayı Ramazan Altınöz ve İl Başkanı Metin Çelik ile birlikte Yıldırım’daki Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ni ziyaret etti.

Dernek Başkanı Ali Öztürk ve üyelerle bir araya gelen başkan adayları  seçilmeleri halinde gerçekleştirmek istedikleri projeler hakkında bilgi verdi.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ziyarette yaptığı konuşmada, insan odaklı siyasetin önemine dikkat çekti. Bozbey, “Bursa’da Alevi kökenli çok dostumuz var. Onların görüş ve düşüncelerini önemsiyoruz. Biz, camianızın sorunlarıyla ilgilenen, sizlerin sorunları için çözüm bulmaya çalışan bir anlayışa sahibiz. ‘Önce insan’ diyoruz. Sizler de ‘Önce insan’ diyorsunuz. Bu bölge, kendi seçim bölgem olmamasına rağmen diğer aday arkadaşlarımla birlikte gelmek, sizlerle görüşmek, size Nilüfer’in selamını getirmek istedim. Önümüzdeki dönemde Bursa için sizlerin de desteği ile hep birlikte çalışacağız.” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin ise “Bursa’da ve Ankara’da sıkışan siyaset 30 mart 2014’te çözülecek. Bursa’nın kent yönetiminde 1960’dan bu yana ovamızın yarısı talan edildi. Çevre kirliliği hat safhada, ulaşım bir karmaşa içinde. Bu karmaşada Bursalılar; sıradan vatandaşın kullanamadığı ‘Helitaksi’, deniz uçağı,  işlevsiz ‘İpek böceği’ isimli tramvayın reklamları ve asılsız  haberleriyle  Bursa’nın ulaşım konusunda atak yaşadığı yalanıyla  uyutulmaya çalışılıyor. En pahalı ulaşım ücretini ödeyen vatandaşlarımıza en pahalı su içiriliyor. Göreceksiniz Necati Şahin’in başkanlığı döneminde su fiyatları yarı yarıya düşecek.” dedi.

CHP İl Başkanı Metin Çelik de “ Alevi kesim yıllardır CHP’ ye ve bu ülkenin kurucusu Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk’e, bizlere sahip çıkmıştır. Destekleriniz ve yeni dönem ile ilgili uyarılarınız bizler için çok önemli.  Adaylarımıza destek vereceğinize gönülden inanıyorum.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı Ali Öztürk de “Burada herkes bizi ziyaret edebilir. Bu bir nezaket ziyaretidir. Onları misafir etmekten memnunuz. Düşünce ve taleplerimizi ifade edebilmemiz açısından bu ziyaret faydalı oldu.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.