Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

CHP yine “İrlandalı” kesildi!

11 Ekim 2017
316 kez okundu
CHP yine “İrlandalı” kesildi! için yorumlar kapalı

Artık “içimizdeki bir kısım hainlerin, işbirlikçilerin” dışında hepimiz biliyoruz ki, eğer 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsa idi Türkiye bugün sömürge devleti idi. Türk-Kürt kavgası ile parçalanmış, doğudaki topraklarının üstünde 2. bir İsrail gibi devlet kurulmuş, bağımsızlığını yitirmiş, iç karışıklık içinde ekonomik çöküntüye uğramış bir ülke.

Kimin sömürgesi?

Bize 60 yıldır öğretilen stratejik ortağımız ABD’nin, Almanya’nın, Belçika’nın başını çektiği Avrupa Birliği ülkelerinin hadlerini aşan Türkiye karşıtlığı da bu projenin bir parçası.

Çünkü Fethullah Gülen bir ABD projesi ve bu proje ilk ciddi girişimini gezi olaylarıyla yaptı. Ardından 17-25 Aralık yargı operasyonunu düzenledi. Amaç, iktidarı ve başındaki Erdoğan’ı itibarsızlaştırıp alaşağı etmekti.

Başarılı olamayınca bu sefer tarihe en kanlı anahtar teslim darbe olarak geçen 15 Temmuz işgal girişimini tertipledi.

Girişimin organizatörleri ise CIA ajanları.

ABD, Türkiye’nin bölgesinde süper güç olmasını, Rusya, İran, Çin ile siyasi ve ekonomik ilişkiler içine girmesini istemiyor.

O yüzden ABD’nin tam da İdlib operasyonunun başlamasından birkaç saat sonra Türkiye’ye aldığı vize yaptırımı kararının arkasındaki nedenleri aramaya gerek yok!..

****                    ****                                ****

Yok da içimizde, bizdenmiş gibi görünüp, dışarıdakilerin ağzı ile konuşanları ne edeceğiz?

Alın size CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın parti adına yaptığı değerlendirmeyi:

“CHP olarak bu kriz hakkında önce bir büyük sağduyu çağrımız var. Hem AK Parti yöneticilerine, hükümete, Cumhurbaşkanı’na hem de hiç şüphesiz hiç hak etmediğimiz bu muameleyi bize reva gören ABD’ye de aynı sağduyu çağrısını yapmak durumundayız.”

Mübarek bu konuşanlar sanki bizim ülkenin ana muhalefet partisi değil de iki ülkenin dışında tarafsız olarak konumlandırılan Yunanistan’ın ya da İngiltere’nin veya Fransa’nın muhalefet partisi gibi her iki tarafa sağduyu çağrısında bulunuyorlar.

Hakikaten ülkemizin çıkarlarını ilgilendiren böyle bir konuda CHP’nin dışarıdan bakıp, kayıtsızca taraflara sağduyu çağrısı yapma basiretsizliği insanın aklını alıyor.

Yetmiyormuş gibi, ABD’nin kararını eleştirmek yerine acımasızca AK Parti iktidarını eleştiriyorlar:

“Basiretsiz, düzeysiz, uçuk, maceracı dış politika Türkiye’de iş adamından öğrencisine, sporcusundan politikacısına herkesin hayatını biraz daha zora sokmakta. Türkiye’ye Somali, Yemen, İran, Libya, Kamboçya gibi ülkelere yapılan muamelenin aynısının yapılması ki o ülkeleri de küçümsemiyorum, Türkiye için vahim bir durumdur. Milletimizin gururunu kıran, haysiyetini aşağılayan da bir durumdur.”

Aksine burada milletimizin gururu falan kırılmış değil, ülkemizin başını eğmek, ezmek, sözünü geçirmek, bölmek isteyen ülkeye karşı verdiğimiz dik mücadeleye karşı gelen bir yaptırımdır.

Ne yazık ki bu ülkenin partisi bu onurlu mücadeleyi görmezden gelip, karşı tarafın sesiymiş gibi hareket tarzını seçmiştir ki, asıl kırılma noktası buradadır.

*****              ******                      *****

Allah’tan, böyle kötü bir örneğe karşılık iyi ve onurlu bir örnek de gelmekte gecikmedi.

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ vize krizi ile ilgili olarak öyle bir tepki gösterdi ki, vatanını, milletini, ulusunu seven Atatürk’ün tam bağımsızlık idealinin peşinden koşan gerçek CHP’liler için sözleri önemsenecek cinsten.

Başbuğ kararı öyle tepkiyle karşıladı ki, davetli olduğu 29 Ekim resepsiyonuna katılmayarak protesto etmenin yanı sıra “ABD hükümeti aldığı vize kararı ile direkt Türk Milleti’ni hedef almıştır. Bu karar kabul edilemez” dedi.

Keşke CHP’liler de “İçimizdeki İrlandalılar”a bürünmek yerine bir ve beraber olmamız gereken böylesine önemli günlerde iç siyaseti dış siyasete alet etmeselerdi…

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.