Havadis16.com - 25 Haziran 2018, Pazartesi

CHP’de İzmir’e bir aday adayı daha

31 Ağustos 2013
CHP’de İzmir’e bir aday adayı daha için yorumlar kapalı
CHP’de İzmir’e bir aday adayı daha

CHP eski milletvekili Canan Arıtman’dan sonra CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler de Büyükşehir adaylığına talip oldu.

CHP’li Ayman Güler, İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu partisinin il başkanlığına yaptı.

Yerel seçimler için çalışmalarını hızlandıran CHP’de başkan adaylarının seçiminde teşkilata söz hakkı verilecek. Genel başkan yardımcıları il başkanlarıyla görüşecek

Genel başkanlık koltuğunda ilk kez yerel seçimlere girecek olan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile genel başkan yardımcıları, Ankara, İstanbul ve İzmir’in aralarında bulunduğu en önemli iller için yerel seçim adaylarının belirlenme yöntemini il başkanlarına soracak.

Tartışılan sözler

Meclis’te BDP’li vekillerle girdiği tartışmada Güler, “Türk ulusuyla Kürt milliyetini eşit, eş değerde gördüremezsiniz” ifadesini kullanmıştı. Son bir yıl içinde Mursi’nin aldığı kararları inanılmaz olarak nitelendiren Güler, “Mısır halkı, buna isyan etti. Bunu Tahrir’deki halk hareketinden biliyoruz. Dolayısıyla şimdi ordu tekrar devreye girdi.” diye konuşmuştu.
18 İLDE GÖRÜŞME YAPILACAK

Genel Merkez’den il örgütlerine gönderilen genelgede, GenelMerkez’e görüşme için gelecek il başkanlarının, tümilçe başkanları ile ayrım yapmadan tek tek görüşme yapması istendi. Genel Başkan Yardımcıları Adnan Keskin, Gökhan Günaydın, UmutOran, Bülent Tezcan ve Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil’den oluşan heyet, Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, Eskişehir,Hatay, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli,Mersin,Muğla,Ordu ve Tekirdağ il başkanlarının görüşünü alacak. CHP’de, yerel seçimler için adaylık başvuruları 2 Eylül’e kadar il örgütlerine yapılacak. İl başkanları ile görüşmeler, Genel Merkez’de 4-7 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ADAY ADAYI BİRGÜL AYMAN GÜLER

CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler, İzmir Büyükşehir Belediyesi başkan aday adaylığı için resmi başvurusunu partisinin il başkanlığına yaptı. Yıllarca üniversitelerde yerel yönetimler konusunda ders veren CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna talip oldu.

İNTERNET HABER –

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.