Havadis16.com - 16 Ocak 2019, Çarşamba

CHP’den “Tarım” mitingi

27 Eylül 2013
CHP’den “Tarım” mitingi için yorumlar kapalı
CHP’den “Tarım” mitingi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Gökhan Günaydın, İl Başkanlığı’nca düzenlenen “tarım mitingi”ne katılacak.

CHP İl Başkanı Metin Çelik’in verdiği bilgiye göre, Doç. Dr. Günaydın, 30 Eylül Pazartesi günü, zeytine destek primi verilmesi amacıyla açılan imza kampanyasına katılan Gemlik, Orhangazi, Mudanya, İznik, Orhangazi ziraat odası başkanları, muhtarlar, kooperatif temsilcileri ve birliklerin başkanları ile Gemlik Atatepe Tesisleri’nde saat 09.30’da bir araya gelecek.

Aynı gün saat 12.00’de BurTarım 2013 Bursa 11. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstri Fuarı’nın açılışına katılacak olan Doç. Dr. Günaydın, saat 14.00’te Orhangazi’de düzenlenecek tarım mitinginde üreticilere hitap edecek.

İl Başkanı Çelik, 10 milyona yaklaşan zeytin ağacı ve ortalama 160 bin tonla Türkiye’deki sofralık zeytinin yüzde 10’unu üreten Bursa yöresi zeytin üreticilerinin bu derece önemli ürüne prim desteği alamadığının altını çizdi.

Gerek ziraat odası başkanları, gerekse üreticilerin zeytine “kilogram başına 50 kuruş destek” verilmesinden yana olduğuna işaret eden Çelik, kampanyanın, CHP Milletvekili İlhan Demiröz’ün öncülüğünde açıldığını, buradan çıkan taleplerin Meclis’e taşınacağını bildirdi.

Çelik, Güney Marmara’nın en önemli geçin kaynağı olan zeytinin üreticiyi çok mağdur ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“CHP olarak üreticimizin yanındayız. Onlar için kampanya açtık, talepleri Meclis kürsüsünden dile getirilecek. Pazartesi günü de miting düzenliyoruz. Bütün üreticilerimizi sorunlarına sahip çıkamaya ve mitingimize katılmayı bekliyoruz.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.