Havadis16.com - 19 Ekim 2018, Cuma

CHP’li adaydan kart uyarısı

23 Mart 2015
CHP’li adaydan kart uyarısı için yorumlar kapalı
CHP’li adaydan kart uyarısı

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Şahin Gençal, kredi kartı kullanımının hızla arttığına dikkati çekerek; “Türkiye’nin 75 milyon nüfusu var. Kredi kartı kullanımı ise 157 milyona ulaştı. Sadece bu rakamlar bile ekonomik çarpıklığın en önemli göstergelerinden birisidir” dedi.

CHP Bursa Milletvekili Aday Adayı Şahin Gençal, örgüt ziyaretlerini ara vermeden sürdürüyor. Her gün farklı ilçelerdeki mahalle örgütlerini gezen Şahin Gençal, son olarak Namazgah mahalle örgütünü ziyaret etti. Şahin Gençal, partililer ile buluştu ve ön seçimde kendisine destek vermelerini istedi.

“KREDİ KARTI KULLANIMI NÜFUSUN İKİ KATINA ÇIKTI”

Namazgah mahallesi ziyaretinde yaptığı konuşmasında kredi kartı kullanımındaki çarpıklığa dikkati çeken Şahin Gençal; “Ben uzun yıllardır muhasebecilik yapıyorum. İnsanların paralarının nasıl kazanıldığını ve nasıl harcandığını çok iyi bilirim. Bugün vatandaşlarımız cebindeki paraya göre yaşamıyor. Nüfusumuz 75 milyon ancak kredi kartı kullanım sayımız 157 milyonu buldu. Sadece bu rakamlara bakarak ekonomimizdeki çarpıklığı anlayabilmek mümkün” dedi.

“CAHİL KADIN CAHİL NESİL”

Mevcut eğitim sisteminin kadınları cahilliğe sürükleyeceğini belirten Milletvekili Aday Adayı Şahin Gençal, bozuk eğitimin Türkiye’yi adeta bir karabasan gibi sardığına işaret etti. İktidarın bilinçli bir eğitim politikası yürüttüğünü iddia eden Gençal; “Tek bir amaçları var o da kadını cahil bırakmak. Kadını ortaokuldan sonra evine tıkmak ve eğitim almasını engellemektir. Çünkü çok iyi biliyorlar ki cahil kadın ileride anne olduğunda da cahil bir nesil yetiştirecektir. Cahil yetişecek nesiller de AKP’nin oy deposu olacaktır. İşte biz bu oyunu bozacağız. CHP bu ülkenin aydınlık geleceğinin garantisidir” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.