Havadis16.com - 18 Eylül 2018, Salı

CHP’Lİ SARIBAL’DAN 8 MART MESAJI

8 Mart 2016
CHP’Lİ SARIBAL’DAN 8 MART MESAJI için yorumlar kapalı
CHP’Lİ SARIBAL’DAN 8 MART MESAJI

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla sosyal medya hesabında bir mesaj yayınladı. Sarıbal mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyada olduğu gibi, ülkemizin cefakar kadınlarına da dünyada barışı ve medeniyeti hakim kılmak adına her geçen gün daha büyük görevler düşüyor. Yaşam mücadelesi içinde çalışan ve üreten, doğal döngüde doğuran ve yetiştiren rolüyle hayat veren, iyiliğin ve güzelliğin üreticisi olan kadınlarımız, maalesef kötü ve gerici siyasetin sonucu olarak ülkemizde hak ettiği değeri göremiyor.

‘Dünya kadınların elinde yükselecek’

Ama şunu yürekten bir kez daha ifade etmek istiyorum: Kutuplaştırıcı ve gerici siyaset sonu çocuğunu şehit veren, feodalitenin çıkmazında öldürülen, şiddet gören, sömürüye maruz kalan kadınlarımız… Korkmayın. Ülkemizi içinde bulunduğu karanlıktan da, kötü siyasetten de, mutsuzluk sarmalından da sizin mücadele azminiz ve inancınız kurtaracak. Dünya, sizin ellerinizde ilkbaharda açan bir çiçek gibi yükselecek ve insanlık kadın eliyle sevgi ve emeğin değerini öğrenecek.

‘Çare sizsiniz, çare biziz’

Türkiye’de iktidar eliyle adeta desteklenen tüm gerici ve feodal bakış açılarına rağmen; anaların ağlamayacağı, kadınların öldürülmeyeceği, emekçilerin emeğinin sömürülmeyeceği ve cinsiyetçi ayrımcılığın tarihin karanlık sayfalarına gömüleceği aydınlık bir Türkiye mümkün! Çare biziz, çare sizsiniz! Daha güzel bir Türkiye ve dünya için yüreğini ve emeğini ortaya koyan tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, tüm kadınlarımızı saygı ile selamlıyorum….”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.