Havadis16.com - 26 Eylül 2018, Çarşamba

CHP’lilerden AK Parti’ye ziyaret

31 Ocak 2014
CHP’lilerden AK Parti’ye ziyaret için yorumlar kapalı
CHP’lilerden AK Parti’ye ziyaret
AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun, CHP heyetini, AK Parti İl Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Abdullah Duman, SKM Başkan Yardımcısı Asım Amil, eski il yönetim kurulu üyeleri Mustafa Gürses, Niyazi Salman ve İbrahim Güney ile birlikte karşıladı. Torun, CHP heyetini ilk önce makamında ağırladı. Burada kısa bir süre sıcak bir atmosferde sohbet eden ev sahipleriyle CHP heyeti daha sonra İl Başkanlığı’nın toplantı odasında basın mensuplarının karşısına çıktı.

“BURSA’NIN GENLERİNDE CENTİLMENLİK VAR…”

AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, ziyaretten dolayı CHP İl Başkanı Metin Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necati Şahin ve beraberindekilere teşekkür etti. Torun konuşmasında Bursa siyasetindeki centilmenlik havasına değindi. Bursa siyasetinde tatlı bir rekabetin olduğunu ifade eden Torun, şunları söyledi:

“Bursa’nın genlerinde centilmenlik var. Tatlı bir rekabet içinde siyasi yarış var. Biz AK Parti olarak CHP’yi sadece rakip olarak görüyoruz. Aramızda husumet ve hasımlık olamaz. Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından ve önemli ayaklarından biri. Değişik fikirlerin siyasi partiler vasıtasıyla kamuoyuna duyurulması önemlidir. Farklı fikirler var, bunlara saygı duyacağız. Bu düşüncelerin kamuoyuna duyurulması bakımından siyasi partiler olarak bizlere büyük görev düşüyor. Siyasi partiler bunu yaparken de legal sınırlar içinde, tatlı bir rekabet içinde olmak suretiyle çalışmalarını yapmalı. Biz bunu Bursa’da gerek iktidar ve gerekse muhalefet partilerimizle her zaman başardık. Bu nedenle tüm siyasi parti yetkilisi olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bursa, Türkiye’ye örnek olacak şekilde bu çalışmalarını yürütüyor.  Biz her zaman birbirimizle çok rahat görüşen başkanlarız. Çünkü Bursa’mıza katkı vermek için bu görevlere talip olduk ve yapıyoruz. Her siyasi partinin amacı ülkeye hizmet etmektir. Bunu yaparken de insanları kırmadan, güzel bir şekilde çalışmalarımızı yürütmek durumundayız ve bunu da Bursa olarak en güzel şekilde başardık, bundan sonra da başarmaya devam edeceğiz.”

“HAK EDEN KAZANSIN…”

CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik ise AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun’a yeni görevinde başarı diledi. Torun’un Bursa siyaseti ile ilgili değerlendirmesine katıldığını ifade eden CHP İl Başkanı Çelik,  “Bursa’da siyaset yapan arkadaşlarımız belirli bir siyasi birikime sahip olan arkadaşlarımız. Her dönem Bursa’da seviyeli bir siyaset yaptık. 30 Mart’ta yapılacak seçimlere de birbirimizi kırmadan, üzmeden hazırlanacağız, böyle olacak. Tabii ki eleştiriler de olacak. Siyaset yapan arkadaşlarımız yaşadıkları kente hizmet etme anlayışı içinde olmalı. Seviyeli bir yarış olsun, hak eden kazansın. Projelerini vatandaşlarımıza iyi anlatabilen, takdir gören kişilerin başkan olması dileğimiz. Tüm belediye başkanlarına başarılar diliyorum” dedi.

Cemalettin Torun’un AK Parti İl başkanı olmasının hem Bursa için hem de AK Parti için bir şans olduğunu ifade eden CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin de, “Seçimleri bir yarış ortamı olarak görüyoruz. Bu seçimleri de yarışarak kazanacağız. Tatlı bir yarış olacak. Bursa farklı bir yer. Bursa’daki kültür hiçbir yerde yok. Umarım Bursa’daki bu örnek davranış Türkiye’nin her tarafında olur. Amacımız Bursa’ya hizmet. Partiler bir hizmet aracıdır. Bütün çalışmalarımız bu yönde” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.