Havadis16.com - 26 Mayıs 2018, Cumartesi

CHP’ye güç katmıştı, bugün ayrıldı

20 Nisan 2017
CHP’ye güç katmıştı, bugün ayrıldı için yorumlar kapalı
CHP’ye güç katmıştı, bugün ayrıldı

CHP’nin 2014  yılı yerel seçimlerinde Bursa Büyükşehir Belediye  Başkan Adayı olan Necati Şahin bu sabah düzenlediği basın toplantısı ile partisinden istifa etti.

Referanduma iki gün kala tercihini “evet”den yana kullanacağını açıklaması ile beraber CHP  içinde ve Bursa kamuoyunda tartışmalara neden olan  Necati Şahin Almira Otel’de ailesiyle birlikte düzenlediği basın toplantısında istifa gerekçesini “ siyasi uyuşmazlık” olarak gösterdi.

Şahin  şunları söyledi:

CHP’ye bizzat Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daveti ile 1 Aralık 2013 yılında katıldım. O tarihte başlayan yol hikayem 18 Nisan 2017 tarihinde bitmiştir. Milliyetçi muhafazakar biri olarak partiye gidiş amacım gerçek anlamda kentime ve ülke siyasetine hizmet etmekti. Bürokratik oligarşi partisi olarak görülen CHP’yi merkezde milletin partisi e dönüşmesine katkı sağlamaktı. Ne yazık ki geçen sürede  CHP dış kapıyı kapatarak  kucaklayıcı ve bir merkez partisi  olmak yerine gittikçe daralan marjinal bir parti hüviyetine kavuştu.Çok iyi dostluklar edinmeme rağmen genel anlamda yalnız kaldım, misafir muamelesi gördüm ve en demokratik hakkım olan tercihimde  evet oyu kullanmama tahammül edememeleri  ile ipler koptu. Onlar  disiplin yoluyla ihraç etmeden ben kendi isteğimle  istifa ettim.”.

Necati Şahin, istifasının bir başka partiye geçmesi ve ya yeni oluşumlara katılması yönündeki  gelişmelerle ilgili olmadığını, tamamen bireysel düşünceleriyle, artık bu partide hizmet etme, siyaset yapma fırsatının kalmamasına bağlayarak  siyasi  bir teklif ve beklentisinin de bulunmadığını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.