Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Cizre’de öğrenciler çatışmanın ortasında kaldı

9 Ekim 2015
Cizre’de öğrenciler çatışmanın ortasında kaldı için yorumlar kapalı
Cizre’de öğrenciler çatışmanın ortasında kaldı

Terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılışının 17. yıl dönümünü nedeniyle kepenkleri kapattı, yoldan geçen araçları barikat olarak kullandı.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den çıkarılışının 17. yıl dönümünü nedeniyle kepenkler açılmazken, izinsiz gösteri düzenleyen guruplara polis müdahale etti.

Cizre ilçesi İdil, Yafes, Nusaybin Caddesi ve yeni çevre yoluna çıkan göstericiler yoldan geçen araçları barikat olarak kullanıp yolları trafiğe kapattı. Yolları trafiğe kapatan göstericiler olay yerine sevk edilen polis zırhlı araçlarına taş ve molotof kokteylleri ile saldırdı. Polis ekipleri de göstericilere biber gazı ile müdahale ederek dağıtmaya çalıştı. Gurubun dağılmaması üzerine polis ekipleri kobra tipi zırhlı araçtan havaya uyarı ateş açtı. Polisin müdahalesi ile göstericiler ara sokaklara kaçtı. Öte yandan göstericilerin barikat olarak kullandığı araçlar polisin de yardımı ile teker teker yoldan çekilip, trafiğe kapanan yollar yeniden ulaşıma açıldı. Yaşanan olaylar nedeniyle okuldan çıkan öğrenci ve öğretmenler ile evlerine gitmeye çalışan vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı.

Polisle göstericiler arasındaki olaylar devam ederken, güvenlik güçleri zırhlı araçlarla ilçenin kritik noktalarında olası bir olaya karşı beklemeye başladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.