Havadis16.com - 16 Ekim 2018, Salı

Çocuklar başardı büyükler ödüllendirdi

28 Nisan 2014
Çocuklar başardı büyükler ödüllendirdi için yorumlar kapalı
Çocuklar başardı büyükler ödüllendirdi

Gemlik Belediyesi’nin Kaymakamlık, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü ile birlikte organize ettiği “Sporla Başarmak” projesi, ödül töreni ile son buldu.

Bu yıl ikincisi düzenlenen ve pilot okul olarak seçilen Çınar ve Körfez Ortaokulundan 100 öğrencinin basketbol, voleybol, güreş ve yüzme branşlarında eğitim ve öğretim görüp, yarıştığı projenin finali spor salonunda düzenlenen ödül töreni ile son buldu. Yaklaşık 8 aydır devam eden organizasyonun amacı, öğrencileri spor sayesinde zararlı alışkanlıklardan kurtarmak, örnek olmalarını sağlamak, öğrencileri spora teşvik etmek ve sosyalleşerek, derslerinin not ortalamalarını da yükseltmek olarak açıklandı. Yüzde 85 oranında başarı sağlanan proje kapsamında öğrenciler Gemlik, Bursa, Türkiye ve uluslar arası organizasyonlarda da yarışma imkanı buldu.

Gemlik Kaymakamı Cahit Işık, Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ramiz Erçetin, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ercümen, Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Ahmet Adil Tunç  katıldığı ödül töreninde, öğrencilere spor ayakkabı, çanta, eşofman takımı hediye edildi. Kaymakam Cahit Işık, sporun öğrenciler üzerindeki olumlu etkisinin bu proje kapsamında da kanıtlandığını belirterek, yüzde 85 oranındaki başarının takdire şayan olduğunu söyledi. Belediye Başkanvekili Ercan Barutçuoğlu     da, öğrencilere ve eğitimcilere teşekkür ederek, belediye olarak ne kadar çok öğrenciyi, genci ve Gemlikliyi sporla iç içe yaşatırlarsa, o kadar mutlu olacaklarını açıkladı. Bu tür projelere destek vermeyi devam ettireceklerini anlatan Ercan Barutçuoğlu, tesisleşme projelerinin de yaşama geçeceğini müjdeledi.

Öte yandan, ödül töreni sonrasında Gemlik Belediyesi öğrencilere bir jest daha yaparak, Çanakkale gezisine gönderdi.

gemlik3gemlik2gemlik4gemlik6gemlik5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.