Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

“Çocuklara Kitap Söyleşileri” devam ediyor

9 Kasım 2016
“Çocuklara Kitap Söyleşileri” devam ediyor için yorumlar kapalı
“Çocuklara Kitap Söyleşileri” devam ediyor

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen Çocuklara Kitap Söyleşileri etkinliğine konuk olan Mavisel Yener, çocuklara Dolunay Dedektifleri kitabının yazılış öyküsü ile yazarlığa nasıl başladığını anlattı. Yener, çocukların merak ettiği soruları da yanıtladı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün 8 yıldan bu yana çocuklara kitap okuma alışkanlığını aşılamak amacıyla sürdürdüğü “Çocuklara Kitap Söyleşileri” devam ediyor. Etkinliğe bu kez onlarca kitabı farklı dillere çevrilmiş, çocuk edebiyatının Nobel ödülü sayılan Andersen Ödülü için 2018 yılı Türkiye adayı olarak gösterilen Mavisel Yener konuk oldu. Nazım Hikmet Kültürevi ve Nilüfer Belediyesi Misi Çocuk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe 7 okuldan toplam 350 öğrenci katıldı.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de söyleşide çocuklarla birlikte yer aldı.

Dolunay Dedektifleri İz Peşinde adlı kitabı üzerine çocuklarla söyleşi gerçekleştiren Mavisel Yener, merak edilen sorulara da yanıt verdi. Yener, yazarlık serüveni ile Dolunay Dedektifleri İz Peşinde adlı kitabının yazılış öyküsünü de çocuklara aktardı.

BOZBEY: ARAŞTIRAN OKUYAN NESİL İSTİYORUZ

Etkinliğin sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Mavisel Yener’e teşekkür ederek özel tasarım portresini armağan etti.

Başkan Bozbey çocuklara, “Sizlerin araştıran, okuyan, sorgulayan bir nesil olmasını istiyoruz. Bunun için büyük çaba gösteriyoruz. Sizlere ne kadar çok kitap okutabilirsek, inanıyorum ki sizler ilerde özgür bireyler olarak bu toplumda demokrasiyi ve barışı temsil edeceksiniz” dedi.

Etkinliğin sonunda Yener, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından çocuklara dağıtılan Dolunay Dedektifleri serisini imzaladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.