Havadis16.com - 21 Kasım 2018, Çarşamba

Çolak: Mursi kararı geri alınmalı

17 Haziran 2015
Çolak: Mursi kararı geri alınmalı için yorumlar kapalı
Çolak: Mursi kararı geri alınmalı

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Mısır’ın ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararına tepki gösterdi. Çolak, “Mısır’da vatandaşların iradesine düpedüz ihanet edilmektedir. Verilen karar hukukun ayaklar altına alındığının en açık göstergesidir” dedi.

AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, Mısır’da ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Muhammed Mursi’nin de aralarında bulunduğu 105 kişinin idam kararlarının onanmasını şiddetle kınadı.

Verilen kararların bir an önce geri alınması gerektiğinin altını çizen Başkan Çolak, “Mısır’da darbe yönetimin gelişigüzel olarak verdiği idam kararlarının mutlaka ve mutlaka geri alınması gerekmektedir. Bu konuda uluslar arası toplum da acilen harekete geçmelidir. Dekomrasi ve insan haklarıyla uzaktan ve yakından alakası olmayan bu kararlar, Mısırlı vatandaşların iradesine düpedüz ihanet etmektir” şeklinde konuştu.

İdam kararlarının hukukun ayaklar altına alındığının en açık göstergesi olduğunu da ifade eden Çolak, “Mısır’daki zulme gösterilecek her tepki, tüm dünya için bir insanlık sınavıdır” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.