Havadis16.com - 16 Kasım 2018, Cuma

Cumhurbaşkanı 21 Ocak’ta Bursa’da!

11 Ocak 2018
216 kez okundu
Cumhurbaşkanı 21 Ocak’ta Bursa’da! için yorumlar kapalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan 21 Ocak Pazar günü Bursa’da olacak. AK Parti Kadın Kolları’nın Kongresi’ne katılmak üzere kentimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aynı gün Bursa’nın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı da makamında ziyaret etmesi bekleniyor.

Bilindiği üzere önceki güne kadar genel beklenti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti İl Kongresi’ne katılacağı yönünde idi. İl Başkanı Ayhan Salman Beştepe’de Özel Kalem Müdürlüğü’ne ve AK Parti Genel Merkezi’ne davet talebinde bulunmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın programına göre de il kongresinin günü belirlenecekti. Tüm hazırlıklar bu yönde idi.

Ancak son anda yapılan değişiklikle Cumhurbaşkanı’nın, şubat ayındaki yoğunluğu gündeme alınarak ocak ayında İl Kadın Kolları Kongresi’ne katılması uygun görüldü.

Zira:

Gülten Kapıcıoğlu başkanlığında kadın kolları teşkilatında bugüne kadar 11 ilçenin kongresi yapıldı. Kalan 6 ilçenin kongresi de pazar günü itibarıyla tamamlanmış oluyor. Kongreye tek aday olarak girecek olan Gülten Kapıcıoğlu ile dün görüştüğümüzde Cumhurbaşkanı’nı ağırlayacağı için bir hayli heyecanlı idi.

“Cumhurbaşkanımızın kadınlara verdiği değerin en önemli göstergesi olarak Bursa’ya gelip kadın kongresine katılacak olması AK kadınlar olarak bizi ayrıca heyecanlandırıp, onurlandırırken, bu aslında şehir nezdinde tüm kadınlarımız için bir ayrıcalıktır” dedi.

AK Parti İl Kongresi ise ilçelerdeki son kongresini 20 Ocak Cumartesi günü saat 12.00’de gerçekleştirecek.
Genel Merkez tarafından ilçe başkan adayı olarak atanan Ufuk Ay, o gün görevi yakın arkadaşı ve meslektaşı Celil Çolak’tan devralacak.

Bu arada 21 Ocak Pazar günü Atatürk Spor Salonu’nda kadın kollarının kongresine katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan en son kentimize 16 Nisan referandum sürecinde, evet kampanyası dâhilinde 5 Nisan Çarşamba günü gelmişti.

Altıparmak’ta yıkılıp meydan düzenlemesi yapılmakta olan Atatürk Stadyumu’nun olduğu yerde halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan o gün Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan yaklaşık 237 milyon TL’lik yatırımları da hizmete açtı. Sonrasında Bursa Valiliği’ni ziyaret ederek, vekillerle bir süre görüştü.

Öte yandan şubat ayında yapılması beklenen AK Parti İl Kongresi’ne ise Cumhurbaşkanı’nın programındaki değişiklik nedeniyle Başbakan Binali Yıldırım’ın katılması gündeme geldi.

 

KADIN MECLİSİ’NİN KONUĞU İDİM

 

Konu kadınlardan açılmışken, küçük ama yürekleri büyük, etkili bir kadın grubundan bahsetmek istiyorum.

Hasan Çepni başkanlığındaki Kent Konseyi çatısı altında ‘Çocuk, Engelliler, Gençlik, Yabancılar ve Kadın’ olmak üzere 5 ayrı meclis bulunuyor. İşte 2 gün önce bu gruptan Kadın Meclisi’nin konuğu idim. Yıllardır Bursa siyasetinde ve STK’larında görev yapan Başkan Yardımcısı Mecbure Altun’un daveti üzerine yeni dönem başkanlığını üstlenen ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi, mesleğinde ve siyasette başırılı Mihrimah Kocabıyık’ın yaptığı Kadınlar Meclisi’nin birçok üyesi yıllardır bu kentin sosyal ve siyasal alanında kadın etkinliğini ve farkındalığını artırmak için arı gibi çalışan kadınlarımız. Nuray Öner, Kadriye Sarıbıyık Hacer Özyürek’in aralarında bulunduğu hemcinslerimle yaptığımız sohbetin tadı damağımızda kaldı.

Kendileri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla beni davet ettiler. Hem bir kadın olarak mesleğimizi anlatma, hem de ülkemizin içinden geçtiği kritik süreci değerlendirme imkânı verdikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.