Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Cumhurbaşkanı da kızmıştı, hala geçerli mi?

8 Haziran 2018
238 kez okundu
Cumhurbaşkanı da kızmıştı, hala geçerli mi? için yorumlar kapalı

AK Parti camiasında seçim süreci başladığında çok fazla dillendirildiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan da tepki göstermişti:

Cumhurbaşkanlığında oyumu Erdoğan’a, milletvekilliğinde ise MHP’ye vereceğim”.

Neden bir başka parti değil de MHP?

Genelde verilen cevap da şöyle idi :

“Çünkü MHP Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize destek veriyor, ittifak kurduğumuz için de oyumun oraya gitmesi rahatsız etmez”

Bunu dillendirenlerin gerekçesi ise AK Parti’ye karşı yerel ve genelde siyasal bir tepki.

Dün bu iddiaların sahadaki yansımasını, 1. bölge 3. sıra milletvekili adayı ve hem teşkilatın hem de kamuoyunun nabzını en iyi tutan isimlerden olduğu için Refik Özen’le konuştuk.

*****                       *****                    *****

İlk söylediği şu oldu:

Doğrudur, daha erken seçim kararı alınmadan önce bu tür değerlendirmeler ile iddialar yapılıyordu. Ancak seçim kararıyla beraber durum değişti”.

Açıklamasını da şöyle yaptı:

“Başlardaki durum şimdi tamamen farklılaştı. O algı şimdi yok. Bu daha ziyade AK Parti seçmeninin oyunu başka partilere yönlendirmek ve AK Parti’nin Meclis’teki gücünü zayıflatmaya yönelik söylemlerdi. AK Parti seçmeni durumun farkında, bu oyunu bozdu. İstikrarın devamı için güçlü hükümet ve güçlü Meclis’ten yana”.

Refik Özen’e sahadaki izlenimlerde vatandaşın en çok hangi konudan dert yandığını sordum.

Gülerek cevapladı: “Emekli maaşlarının çok düşük olmasından şikâyetçiler“.

Peki, ekonomik kriz var, doların ateşi söndürülemiyor, hayat pahalılaştı diyen yok mu?

Genelde bu sorularla pek karşılaşmıyoruz” dedi ve izlenimlerini şöyle aktardı:

“Açıkçası sahaya indiğimizden farklı bir durumla karşı karşıyayız. Vatandaş gayet ilgili ve samimi. ‘İstikrar devam etmeli’ diyor. Cumhurbaşkanımıza güvenleri ve destekleri tam. Vatandaş ekonomi üzerinden bir baskı yapıldığının farkında. Bunu atlatacağımıza inandığı için çok alakalı değil. O yüzden genelde bireysel isteklerle karşılaşıyoruz. Yine her seçim döneminde olduğu gibi yerel hizmetler ön plana çıkıyor. Bu tür istek ve şikâyetleri de anında yetkili mercilere iletiyoruz,  ‘tamam not alalım’ diyerek kağıda yazıp, kenara atmıyoruz.”

TUNÇAK DA SAHADA

Mehmet Tunçak, AK Parti Bursa kurucularından. Hayrettin Çakmak’ın ardından il başkanı olarak çalıştı. Ardından milletvekilliği yaptı. Milletvekilliği sonrasında da genel merkezde Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi. AK Parti’nin son değişim ve dönüşüm sürecinde Ankara’da partinin ve kentin toplumsal hafızasını taşıyan isim olarak hükümet kanadında Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, genel merkez kanadında da Mehmet Tunçak kaldı. Tunçak genel merkezdeki yoğun çalışma temposuna rağmen haftanın 3 gününü Bursa’da seçim çalışmalarına katılarak geçiriyor. Geçen hafta sonu da Bursa’da önce Kapalıçarşı esnafını, ardından açık çarşı esnafını, Tahtakale esnafını ziyaret etti, kanaat önderleriyle buluştu ve son olarak da milletvekili adayı Refik Özen’in Haşimişcan Caddesi’ndeki seçim ofisi açılışına katıldı.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun, İl Başkanı Ayhan Salman’ın, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile eski milletvekili, il başkanları ve milletvekili adaylarının katıldığı açılış, partinin eski ve yeni isimlerini buluşturması anlamında siyaseten renkli görüntülere de sahne oldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.