Havadis16.com - 20 Eylül 2018, Perşembe

Cumhurbaşkanı Gül’ün Floransa ziyareti iptal

31 Ocak 2014
Cumhurbaşkanı Gül’ün Floransa ziyareti iptal için yorumlar kapalı
Cumhurbaşkanı Gül’ün Floransa ziyareti iptal
 İtalya’da temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ziyaretinin Floransa bölümü hava muhalefeti nedeniyle iptal edildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Roma’daki temaslarını tamamladıktan sonra Floransa’ya geçmesi planlanan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve beraberindekilerin söz konusu ziyareti gerçekleşmeyecek. Program iptalinin hava muhalefetinden kaynaklandığı öğrenildi.

İtalya Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano’nun davetlisi olarak 7 yıl sonra bu ülkeye cumhurbaşkanı düzeyinde ilk ziyareti gerçekleştiren Gül, başkent Roma’da İtalyan mevkidaşı Napolitano, Senato Başkanı Pietro Grasso ve İtalya Başbakanı Enrico Letta ile görüştü.

Ziyareti kapsamında Roma Belediyesi’ni ziyaret eden ve Türk-İtalyan İş Forumu’na katılan Gül, Yunus Emre Enstitüsü Roma Merkezi’nin açılışını da yaptı.

Daha sonra Türkiye’ye hareket eden Cumhurbaşkanı Gül’ü, Roma Ciampino askeri havaalanından Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil, Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Kenan Gürsoy ve diğer yetkililer uğurladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.