Havadis16.com - 18 Ocak 2019, Cuma

Cumhurbaşkanı milletvekilleriyle ne görüştü?

22 Mart 2018
312 kez okundu
Cumhurbaşkanı milletvekilleriyle ne görüştü? için yorumlar kapalı

Cumhurbaşkanı Erdoğan uzun süredir il il dolaşarak AK Parti’nin il ve kadın kolu kongrelerine katılım sağlıyor. Gittiği her ilde, parti kongresine katılım sağlamakla kalmıyor, mutlaka seçim meydanlarındaki mitingi aratmayan açık hava toplantılarıyla da halka sesleniyor.

Bu kapsamda 20 Ocak tarihinde Bursa’ya da gelmiş ve kadın kolu kongresinin yapılacağı TOFAŞ Spor Salonu’na geçmeden önce, binanın önünde toplanan on binlerce kişiye hitap etmişti.

Her ne kadar kendisine yöneltilen “erken seçim var mı?” yönündeki sorulara “Zamanında” diyerek cevap verse de muhalefete göre Cumhurbaşkanı’nın bu gezileri tam anlamıyla erken seçim  çalışmasına hazırlık.

Hem de baskın bir erken seçim…

                             *******                                 ******                               ******

Neticede adı ister erken seçim çalışması, isterse parti çalışması olsun, Cumhurbaşkanı her dönem partisinin milletvekilleri, kanaat önderleri ve halkla bir araya gelerek yapılan yerel ve genel konular hakkında istişarelerde bulunuyor.

İşte dün de periyodik olarak sürdürdüğü milletvekili toplantısından birini daha gerçekleştirdi. Aralarında Bursa’nın da bulunduğu, Adana, Aydın, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, Isparta, Nevşehir, Karaman, Tekirdağ, Rize, Sinop, Kırşehir ve Bolu’dan oluşan 14 ilin milletvekilleriyle bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı’nın makam katı olan 8. katta sabah saat 11.00 ila 13.30 arasında gerçekleşen istişare toplantısına 45 milletvekili katıldı.

Yurt dışı programında bulunan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nun dışında Bursa milletvekillerinin tamamının katıldığı toplantıda, Cumhurbaşkanı iller hakkında tek tek söz almak isteyen vekilleri dinleyip, notlar aldı.

                                  *******                         *******                         *******

Sıra Bursa’ya geldiğinde ilk olarak Emine Yavuz Gözgeç konuştu. Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesinde oluşturulan Kırsal Alanda KadınınGüçlendirilmesi ve Kırsalda Kadın Girişimciliğinin Desteklenmesi Alt Komisyonu Başkanı olarak Gözgeç aralarında Bursa’nın da bulunduğu Anadolu’daki illerde kırsal alanda kadın girişimcinin desteklenmesi konulu saha çalışmalarında hazırlanan rapor hakkında kısa bilgilendirmede bulundu.

Ardından Bennur Karaburun söz aldı ve Cumhurbaşkanı’na Bursa’nın en büyük problemi olan ulaşım konusunu anlatıp, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın da kentin ulaşım yatırımları içinde bulunan Yıldırım Metrosu için destek istedi.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan Milletvekili Karaburun’un konuşmalarını sonuna kadar sessizce dinleyerek tek tek not aldı.

“Ne desteği?”diye sorduğunda ise Bennur Karaburun’un “Para desteği Sayın Cumhurbaşkanım” diye cevap vermesi üzerine gülümsemekle yetindi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.