Havadis16.com - 11 Aralık 2018, Salı

Cumhurbaşkanı talimat verdi: ‘Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi’

9 Kasım 2017
Cumhurbaşkanı talimat verdi: ‘Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi’ için yorumlar kapalı
Cumhurbaşkanı talimat verdi:  ‘Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi’

Araçlarda cam filmi yasağı gündemdeki yerini koruyor. Milyonlarca araç sahihibi mağdur eden değişiklik Erdoğan’ın da gündeminde. Sözcü gazetesinin haberine göre araçlara sonradan takılan cam filmine ceza kesilmesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık ettiği AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında bu konu da tartışıldı.

Erdoğan, “Genelge yayınlayın, düzeltin bu işi’‘ dedi. Toplantıda “Cam filmine ceza kesilmesi kendi kalemize gol atmak, aynen Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) artışı gibi” yorumları yapıldı. Erdoğan, konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın çalışma yapmasını istedi.

“NASIL ÇÖZECEKSİNİZ DÜZELTİN”
Erdoğan, “Ceza kesilmesinde bir tuzak var mı? Genelge ile mi düzeltilecek, nasıl çözecekseniz, düzeltin” dedi. MYK toplantısında Başbakan Binali Yıldırım, parti yöneticilerine “Ceza kesilmeyecek, kesilen cezalarla ilgili de çalışma yapılacak” bilgisini verdi. Bu bilgi üzerine bir MYK üyesi, yakınına cep telefonundan mesaj göndererek “Cezayı yatırdın mı, yatırmadıysan bekle, düzenleme olacak” bilgisini paylaştı.

 

SÖKMEYENLERE CEZA NE?
Hükümet cam filmi tartışmalarına çözüm ve cezalara af getirmeyi tartışırken, polis de trafiğe kayıtlı 21 milyon 362 bin 512 aracı takibe devam ediyor. Sürücülere 206 TL ceza yazılırken, bir hafta içinde cam filmi sökülmezse, araç parka çekiliyor. 206 TL cezayı 15 gün içinde peşin ödeyene de yüzde 25 indirim yapılıyor. Böylelikle ceza peşin ödemede 154 liraya düşüyor. Ayrıca 20 ceza puanı da uygulanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.