Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Cumhurbaşkanı’nın Bursa programında neler var?

7 Haziran 2018
152 kez okundu
Cumhurbaşkanı’nın Bursa programında neler var? için yorumlar kapalı

Erken seçim kararının alınmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan da Cumhur İttifakı’nın adayı olarak sahaya indi. Yoğun bir kampanya programı yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting maratonunda büyükşehirler başta olmak üzere tam 50 il bulunuyor.

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan 11 Haziran Pazartesi günü Bursa’da olacak. Erdoğan’ın o günkü Bursa programı da bir hayli yoğun. Önce miting yapacak hemen ardından akşam STK ve hemşehri derneklerinin ortaklaşa düzenlediği Büyük Bursa buluşması adı altındaki iftar programına katılacak.

Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan mitingin saati ise 15.30 olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa programını dün AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’la konuştuk.

“Bursa olarak Cumhurbaşkanımızı 5 ayda 2 defa ağırlamanın heyecanı içindeyiz” diyerek söze başlayan Başkan Salman, tüm teşkilatların bu büyük buluşma için heyecanla, azimle çalıştığını ve Bursa halkının da dünya liderini karşılamaya, bağrına basmaya hazır olduğunu söyledi.

Önce erken seçim çalışmalarına dair bir hatırlatmada bulundu:

Biz biliyorsunuz parti olarak her an seçim yapılacakmış gibi her daim hazırlıklıyız. Çünkü biz her daim halkımızın içinde olan ve onunla hasbihal eden, onunla dertlenen, onunla sevinen, acısında ve mutluluğunda hep yanında olan ve bu kentin yerelde ve genelde yönetimini halktan aldığımız güçle, destekle yürüten siyasal bir hareketiz.”

Sonra da konuya girdi:

“Biz; Cumhurbaşkanımız, liderimiz ve partimizin genel başkanından mahalle temsilcisine, Başbakanı’ndan bakanına, milletvekilinden delegesine, belediye başkanlarından belediye meclis üyelerine, il başkanlığından ilçe başkanlıklarına, yöneticilerine kadar hep sahadayız. Bugün seçim çalışmalarını yürüten partiler daha yeni sahaya iniyorlar. Halk bu ayrımın farkında. Ve biz her gittiğimiz yerde büyük bir teveccühle karşılanıyoruz. Başbakan Yardımcımız Hakan Çavuşoğlu başta olmak üzere vekil adaylarımıza ve partimize sahada gösterilen ilgi inanın çok büyük. Bu ilgi bizleri daha da motive ediyor”.

***

İl Başkanı Ayhan Salman, seçim çalışmalarında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa mitingine de davet duyurularını yaptıklarını ve AK Parti teşkilatları olarak Cumhurbaşkanı’na yakışır program hazırladıklarını söyledi.

Amacımız pazartesi günü Cumhurbaşkanımızı en iyi şekilde dünya liderine yakışır olarak ağırlamak. Biliyorsunuz son geldiği tarih olan 21 Ocak’ta TOFAŞ Spor Salonu’nun içi ve dışı çok büyük kalabalığa sahne olmuştu. Biz pazartesi günü de Atatürk Stadyumu’nun içi kadar dışarıda da büyük bir insan seliyle karşılaşacağımızı umut ediyoruz. Çünkü Bursa her daim liderine sahip çıkan bir kent ve ülkemizin böylesine zor şartlardan geçtiği bir dönemde liderini asla yalnız bırakmayacak. Bursa o gün tüm dünyaya yeni yönetime geçişte güçlü hükümet, güçlü meclis oluşturmak için liderinin ve partisinin arkasında olduğunu gösterecek“.

İl Başkanı Salman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın miting sonrası katılacağı iftar programıyla ilgili olarak da şunu söyledi:

STK’lar, hemşehri derneklerinden oluşan bir büyük platform bize gelip Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı iftarda ağırlamak istediklerini söylediler. Biz de bu isteği kendilerine ilettik, onay gelmesi üzerine Atıcılar Spor Kompleksi’nde “Büyük Buluşma” adı altında bir iftar programı düzenleyecekler. Cumhurbaşkanımız burada bir kere daha halkımıza seslenecek, ardından kentimizden ayrılacak”.

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Atatürk Stadyumu’nda gerçekleştireceği mitingin, bu sefer bir AK Parti mitinginin çok ötesinde renkli ve müthiş kalabalık görüntülere sahne olması bekleniyor. Çünkü Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın adayı olarak gittiği her yerde MHP ve ülkücü camiadan da büyük destek görüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.