Havadis16.com - 16 Kasım 2018, Cuma

Cumhurbaşkanı’nın Bursa’dan vereceği mesaj ne?

17 Ocak 2018
259 kez okundu
Cumhurbaşkanı’nın Bursa’dan vereceği mesaj ne? için yorumlar kapalı

Öyle zor bir süreçten geçiyoruz ki dışarıda hemen yanı başımızda, güney sınırımızda ABD’nin silah ve para desteği ile oluşturduğu 30 bin kişilik YPG/PYD ve tabii ki PKK’lı büyük bir ordu yığınağı var.

Amaç belli.

Suriye’de ABD’ye tam bağımlı bir Kürt devleti kurmak. Daha da ilerisi bizden toprak alarak bu devletin sınırlarını genişletmek!

15 Temmuz’da işgal girişimi ile yapamadıklarını şimdi, sınırımızda sözüm ona oluşturdukları “Sınır Güvenlik Gücü” ile yapmaya çalışıyorlar.

ABD’nin başını çektiği çok uluslu saldırı timi her ne kadar hedefin Türkiye olmadığı yönünde zırvalamada bulunsa da açık bir saldırı ile karşı karşıyayız.

Her an Afrin’e girebiliriz. Dahası bu tür savaş ortamı senaryolarında bir ileri boyut Türkiye-ABD çatışmasının kaçınılmaz olup olmayacağı?

Cumhurbaşkanı son iki gündür yaptığı açıklamalarla Türkiye’nin tavrını net ortaya koydu:

Harekât her an başlayabilir. Ardından da sıra diğer bölgelere gelecektir. Sınırlarımız boyunca değil 30 bin, tek bir terörist dahi bırakmayana kadar bu operasyonlar sürecektir”

İçerisi de sıkıntılı. Bir tarafta FETÖ ile devam eden mücadele, diğer tarafta MHP ittifakı ile başlayan 2019 seçimlerine yönelik iç düzenleme ve uyum yasalarının hazırlıkları.

Ve tabii ki ekonomik iyileşme için yürütülen bir dizi çalışmalar.

******                      ******                           ******

İşte Cumhurbaşkanı böylesine bir atmosferde 21 Ocak Pazar günü Bursa’ya geliyor.

Daha önce de yazdım. Beklenti, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AK Parti İl Kongresi’ne katılması yönünde idi. Ancak sürpriz bir gelişme ile Kadın Kolları Kongresi’ne katılacağı bildirildi.

Bir merak söz konusu.

Denilen o ki:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan böyle bir atmosferde Bursa’ya geliyorsa bunun önemli bir nedeni vardır. Mutlaka buradan Türkiye’ye ve dünyaya mesaj verecektir. Durup dururken neden gelip Kadın Kolları kongresine katılsın”.

Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik hazırlıkların hangi aşamada olduğunu öğrenmek için aradığımda AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman’a bu soruyu yönelttim.

“Evet, Bursa bir kuruluş şehri, bir diriliş şehri. Osmanlı’nın ilk başkenti. Dünya liderimiz önemli iç ve dış olayların geliştiği böylesine hareketli günlerde kentimize geliyorsa mutlaka dünyaya buradan önemli mesajlar verecektir”.

Hazırlıklarla ilgili olarak da şunları söyledi:

“Nilüfer’deki spor salonu 8 bin kişilik. Biz daha ziyade buraya ağırlıklı olarak kadınlarımızı almayı, dışarıda da büyük bir kalabalık toplayıp miting yapmayı planlıyoruz. Çalışmalarımız bu yönde. Çünkü dünya liderini ağırlayacağız. Bursa halkı liderine, Cumhurbaşkanı’na duyduğu sevgiyi, güveni en iyi şekilde vermek için heyecanlı bir bekleyişte. Katılım noktasında taşıma usulü ile dışarıdan partili getirme gibi bir çabamız yok. Bursa, her gelişinde Cumhurbaşkanımıza büyük ilgi gösteren, meydanları hınca hınç dolduran bir kent. Cumhurbaşkanımız da bu ilgiyi bildiği için ve kadınlara verdiği değeri de göstermek amacıyla kentimize geliyor. Bu bizim teşkilatımız için de ayrı bir mutluluk vesilesi”.

Ayhan Salman da çok heyecanlı.

Çünkü 3 aylık il başkanı sıfatıyla bu ilk Cumhurbaşkanı’nı ağırlama sınavı niteliğinde olacak. Ve Başkan Salman gibi ben de inanıyorum ki Bursa dünya liderini, böylesine istiklal mücadelesi verdiğimiz bir dönemde yalnız bırakmayarak tüm coşkusuyla, katılımıyla o gün bağrına basıp, yanında olduğu mesajını tüm dünyaya duyuracak!..

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.