Havadis16.com - 15 Kasım 2018, Perşembe

Cumhurbaşkanlığı için kulis yaptım!

27 Nisan 2018
189 kez okundu
Cumhurbaşkanlığı için kulis yaptım! için yorumlar kapalı

Türkiye 24 Haziran erken seçim sürecine girdi ya, bu günlerde Ankara’ya kim giderse gitsin mutlak aday gözüyle değerlendiriliyor. Benim de siyasi geçmişimdeki girişimlerimden dolayı olsa gerek son 2 gündür Ankara’da bulunmam, doğrudan bu tür değerlendirmelere yol açmış.

Evet, adaylık için kulis de yaptım diyebilirim. Ama kendim için değil. Cumhurbaşkanı Erdoğan için.

Çünkü son birkaç günün en önemli gündemi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı devirmeye yönelik ittifak arayışlarında şer cephesinin oluşması ve bir dönem kader birlikteliği yaptığı eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün çıkarılmak istenmesi.

Oyun içinde oyun var. Pensilvanya’nın müdahalesi var. Dolayısıyla böyle bir dönemde hepimizin karınca kararınca Cumhurbaşkanımıza ve onun nezdinde devletimize sahip çıkması gerekiyor.

Biz de bu amaçla Ankara yollarına düştük. Aynı zamanda Kılıçdaroğlu’na da tepkimizi gösterelim istedik.

Zira CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazar günü Silifke’deki Yörük Türkmen Çalıştay’ında “Osmanlının zulmüne karşı bu çadırlarda ne mücadeleler verildi” sözlerini bu milletin ferdi ve bir Yörük kızı olarak kabul etmemiz mümkün değil.

Yörükler ve Türkmenler Osmanlının kurucu mayasıdır. Asla ve asla devletine karşı başkaldırmamış, yokluğuna, yoksunluğuna, ihmalkârlığına rağmen dimdik her daim devletinin ve milletinin yanında canla başla yer almıştır. Kılıçdaroğlu tarihi çarpıtan sözleriyle halkı ayrıştırmaya, kin ve nefret tohumu ekmeye yönelik eylem ve çaba içine girmiştir.

İşte Kılıçdaroğlu’nun tarihi çarpıtan bu sözlerine istinaden salı günü Dinçer Akyel’in başkanlığında Osmangazi Yörük Türkmen Dernekleri olarak Cumhurbaşkanımıza destek için Yörük kıyafetlerimizle AK Parti Grup Toplantısı’na katıldık. Burada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Yörükler olarak Devlet Başkanımızın yanında olduğumuzu, ayrıştırıcı değil; birleştirici unsuru olarak milletimizin yanında olduğumuzu söyledik. Öyle içerlemişiz ki hayatımda ilk defa kendimi elleri havada Grup Toplantısı’nda tribünden “Yörükler burada Reisinin yanında” sloganını atarken buldum.

O da bizim yöresel kıyafetli olarak salonda bulunmamızdan ve kendisine mesajımızı iletmemizden öyle memnun kaldı ki yüzünde haftalardır yer etmiş olan sert ve yorgun ifadenin bir an da olsa kaybolduğunu görmek bize memnunluk verdi.

******                    ******                        ******

Bizim gibi Kılıçdaroğlu’nun sözlerinden rahatsız olan birisi de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan’dı. Kendisiyle ikinci gün Birlik Vakfı ile Türk Tarih Kurumu’nun başkanlığında gerçekleştirilen Anadolu Kadınları Teşkilatı Bacıyan-ı Rum izinde Türk Kadını konulu programında görüştük.

Dedi ki: “Ben de bir Yörük kızı olarak Kılıçdaroğlu’nun sözlerini kabul etmem mümkün değil. Derhal kendisinden özür dilemesini bekliyorum“.

Aynen öyle…

******                      ******                             ******

Ankara’nın siyasi havasına gelince;

Parçalı bulutlu ve dağınık dersek abartmamış oluruz.

Orada kaldığım iki gün hem Meclis hem de AK Parti Genel Merkezi ile değişik kurum ve kuruluşlar ile STK’larda temaslarda da bulundum. Erken seçim istemelerine rağmen 24 Haziran tarihine hazırlıksız yakalanan muhalefetin hâlâ ittifak kurma çabalarında ve Cumhurbaşkanı adayı çıkaramayışı ile Abdullah Gül’e götürülen teklif en önemli gündem maddesini oluştururken, özellikle AK Parti cephesinde bir tek kişinin yeri garanti idi, o da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın.

Şu bir gerçek ki ister Abdullah Gül isterse bir başka isim Erdoğan’ın karşısına çıkarılsın, bu millet yoluna Erdoğan ile devam etme kararlılığında. Ülkenin içeriden ve dışarıdan ablukaya alındığı bir dönemde şoför değiştirerek yol kazasına maruz kalmak istemiyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.