Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Dağ yolunda feci kaza!

30 Mart 2013
Dağ yolunda feci kaza! için yorumlar kapalı
Dağ yolunda feci kaza!

Uludağ yolunda frenleri boşalan otobüs,sürücüsü ile bir kadın yolcuyu altına aldı. Araç uçuruma doğru giderken direksiyona geçen muavin içerisinde 45 kişi bulunan otobüsü durdurarak bir faciayı önledi.

Uludağ yolunda meydana gelen olayda, İzmir Bayraklı İlcesi Gümüşyaka Mahalle sakinleri hafta sonu gezisi için otobüs kiralayarak Bursa’ya geldiler.

 Türbe ve kapalı çarşıyı gezen 45 bayan, öğleden sonra Uludağ oteller bölgesine çıktı.  Burada piknik yapan grup akşam saatlerinde İzmir’e gitmek için yola çıktı.  Bursa şehir merkezine 3 kilometre kala otobüsün fren sisteminden ses gelmeye başladı.  Otobüsü yol kenarına çeken sürücü Erdoğan Öncü (47) ile 10 yolcu araçtan indi.
 OTOBÜSÜN ALTINDA KALDI
 Öncü’nün ön tekerlekleri kontrol ettiği sırada otobüs hareket etti.  Şoför Erdoğan Öncü ile yolculardan Meryam İslam’ı altına alan otobüs 20 metre sürüklendi.  Bu sırada araç içerisinde bulunan muavin Sedat Ersoy (27), direksiyona geçerek uçuruma doğru giden otobüsün yönünü değiştirerek, şarampole indirerek durdurmayı başardı.  Otobüsün altında kalarak sıkışan Meryem İslam isimli yolcu, olay yerine gelen ambulans ve sivil savunma ekipler tarafından çıkartılarak hastaneye kaldırıldı.  Sürücü Öncü ise olay yerinde hayatını kaybettti. Kaza sebebiyle Uludağ yolu bir saat kadar trafiğe kapandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.