Havadis16.com - 18 Ağustos 2018, Cumartesi

Dağa kaçırılan kızlarından 25 gündür haber alamıyorlar

30 Mayıs 2014
Dağa kaçırılan kızlarından 25 gündür haber alamıyorlar için yorumlar kapalı
Dağa kaçırılan kızlarından 25 gündür haber alamıyorlar
Adıyaman’da dağa kaçırılan kızlarından 25 gündür haber alamayan 2 anne çocuklarının kurtarılması için çağrıda bulundu. 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan ailelerin oturma eylemi devam ederken, Adıyaman’da dağa kaçırılan kızlarından 25 gündür haber alamayan 2 anne çocuklarının kurtarılması için çağrıda bulundu.

Fevzi Çakmak Anadolu Lisesinde eğitim gören Arzu Kahraman ve Ruken Yıldız’dan 5 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor. Kız öğrencilerin terör örgütü tarafından kaçırıldığı belirtiliyor.

Kız çocuklarının bir anda ortadan kaybolması ise merkeze bağlı Payamlı köyünde yaşayan aileleri üzüntüye boğdu. Okuldaki başarılarıyla göz dolduran evlatlarından 25 gündür haber alamayan anneler, çocuklarına kavuşmak istiyor.

Ruken Yıldız’ın annesi Zeynep Yıldız, kızının dağa gidecek iradesinin olmadığını söyledi.

Kızının üniversite sınavlarına hazırlandığını anlatan Yıldız, çocuğunun kaldırıldığını belirtti.

“Kitaplarını bırakıp gittiler”

Yetkililerden yardım isteyen Yıldız, şöyle konuştu:

“Yalvarıyorum onları geri getirsinler. Onlar küçükler daha bir şey yapamazlar. Okula gidiyorlar, kitaplarını bırakıp gittiler. Bunlar kendi iradeleriyle gitmedi. Kızımın dersleri çok iyiydi, doktor olmak istiyordu. Dağa çıkacak olan insan sabahlara kadar ders çalışmaz.”

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a seslenen Yıldız, kardeşinin de 25 yıl önce kandırıldığını kaydetti.

Arzu Kahraman’ın annesi Zahide Kahraman ise kızına kavuşmak istediğini vurguladı.

Kızının tıp fakültesini kazanmak için çok çalıştığını dile getiren Kahraman, “Herkese sesleniyorum, lütfen çocuklarımızı getirin. Bu acıyı bilmeyen anlamaz. Böyle bir şey kızımın hiç aklından bile geçmez. Ben çocuğumu acı çekmek için dünyaya getirmedim” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.