Havadis16.com - 23 Eylül 2018, Pazar

DARÜŞŞAFAKA, ANADOLU’YA BURSA’DAN AÇILIYOR

11 Mart 2016
DARÜŞŞAFAKA, ANADOLU’YA BURSA’DAN AÇILIYOR için yorumlar kapalı
DARÜŞŞAFAKA, ANADOLU’YA BURSA’DAN AÇILIYOR

Padişah fermanıyla 1863 yılında İstanbul’da kurulan, o günden bu yana yoksul, yetim ve öksüz çocukların eğitim öğretimine katkı sağlayan Türkiye tarihinin eğitim alanındaki ilk sivil örgütlenme örneği Darüşşafaka, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin de destekleriyle Anadolu’ya ilk kez Bursa’dan açılmayı hedefliyor. Darüşşafaka Eğitim Kurumlarını ziyaret eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu tür marka eğitim kurumlarını Bursa’ya taşımayı hedeflediklerini söyledi.

Bursa’da her alanda olduğu gibi eğitimde de kaliteyi zirveye taşımayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, eğitim kurumlarına spor tesisleri kazandırılması, merkezdeki eski okul binalarının yenilenmesi ve dar gelirli öğrencilere eğitim malzemesi desteği verilmesi gibi çalışmaların yanında marka eğitim kurumlarının Bursa’ya kazandırılması yönünde de çalışmalara başladı. Yoksul, yetim ve öksüz çocukların eğitim öğretimine katkı verilmesi için 1863 yılında padişah fermanıyla kurulan ve Türkiye tarihinin eğitim alanındaki ilk sivil örgütlenme örneği olan Darüşşafaka yöneticilerini daha önce Bursa’da ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bu kez kurumu yerinde ziyaret etti. Kurumun Bursa’da da örgütlenmesi çalışmalarına destek veren Büyükşehir Belediyesi eski Başkanlarından Erdoğan Bilenser ile birlikte Darüşşafaka Eğitim Kurumu’nu ziyaret eden Başkan Altepe, Darüşşafaka Yönetim Kurulu Başkanı M.Talha Çamaş, Başkanvekilleri Adnan Dovan ve B.Fırat Tekin ile yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Toplantıda kurumun eğitim çalışmaları, faaliyet alanları ve İstanbul dışında da örgütlenme politikası ele alındı. Toplantının ardından sınıfları gezen Başkan Altepe, öğrencilerle sohbet etti.

Eğitimde de öncelik kalite
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hedefleri olan Türkiye’de yeni neslin en iyi eğitimi alması ve vizyon sahibi olmasının büyük önem taşıdığını söyledi. Öğrencilerin en iyi eğitimi alacağı kurumları oluşturmanın da en önemli görevli arasında yer aldığını ifade eden Başkan Altepe, “Bu hedef doğrultusunda köklü eğitim kurumlarını inceliyoruz. Darüşşafaka da Türkiye çapında tüm şehirlerden öksüz ve yetimlere sahip çıkan örnek bir kuruluş. Daha önce de kurum yöneticileriyle görüşmüştük, farklı tekliflerle bize de gelmişlerdi. Bu kuruluşu inceledik, görüşmeler yaptık, uygulamaları yerinde gördük. Öksüz ve yetim çocuklarımızın nasıl güzel bir eğitimden geçtiğini, Türkiye’nin geleceğine ne kadar katkı sağlayacaklarını görmüş olduk. Amaç bu tür marka eğitim kurumlarını Bursa’ya taşımak. Benzer uygulamaları Bursa’da yapabilmek amacıyla en kaliteli marka eğitim kurumlarımızı Bursa’mıza kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.