Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Davutoğlu, yeni vekillere sesleniyor

16 Haziran 2015
Davutoğlu, yeni vekillere sesleniyor için yorumlar kapalı
Davutoğlu, yeni vekillere sesleniyor

Başbakan Ahmet Davutoğlu, seçimlerden sonra ilk kez gerçekleşen grup toplantısında konuşuyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen partisinin grup toplantısında yeni seçilen milletvekillerine hitap ediyor…

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satırbaşları…

– Tabloyu anlamak ve bundan sonraki süreç için hemen 8 Haziran sabahı harekete geçtik. İl Başkanlarıyla ve belediye başkanlarıyla bir araya geldik. Gençlik kolları ve kadın kollarımızla istişare ettik.

– Herşeyden önce seçim sonuçlarıyla ilgili spekülasyon yapmadan milli iradeyi iyi okumak lazım.

-Seçimlerin birincisi ve kazanını AK Parti’dir. Matematiksel ve siyasal gerçeklik budur. Ana muhalefet lideri başarısız olmuştur.

– AK Parti’nin 56 ilde birinci parti olmuştur. 23 ilde ikinci parti, 2 ilde üçüncü parti oldu. 5 ilde milletvekili çıkaramadı.

– 22. dönemde daha başlarken bizi eksik bırakmak istediler. Kurucu genel başkanımız yasaklı kılındı. O andan itibaren engellemeler başladı. Eski Türkiye hakim kılınsın istediler ancak başaramadılar.

-23. dönemde cumhurbaşkanı AK Parti içinden seçildi. Abdullah Gül cumhurbaşkanı oldu. AK Parti kapatma davası açıldığında bir tek ses yükseldi oda milletin sesiydi.

– Biz 7 Haziran sonrası balkon konuşması yaparken aynı kararlılıkla vurguladık. Türkiye’nin belirsizliğe girmesine izin vermeyeceğiz.

BU SÖZLERİ AYAKTA ALKIŞLANDI

– Mısır müftüsü İhvan liderinin idam cezasını onaylamış. Mursi’nin idamı da müebbete çevrilmiş. Şimdi sınav zamanıdır.

-Biz nerede dikta gördüysek onun karşısında dimdik durduk, durmaya devam edeceğiz. Bedeli ne olursa olsun. Kendimiz için ne istemişsek Ortadoğu’daki kardeş halklar için de aynısını istedik. Bu sınavdan nasıl geçilip, geçilmeyeceğini göreceğiz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.