Havadis16.com - 18 Temmuz 2018, Çarşamba

Değişim yakında…

17 Mayıs 2017
Değişim yakında… için yorumlar kapalı
Değişim yakında…

Yıldırım Belediyesi’nin Vatan mahallesinde hayata geçirmeye hazırlandığı kentsel dönüşüm projeleriyle bölge ideal şehir kavramına yakışır planlı yapılara sahip olacak.

 

Kentsel dönüşüm projeleriyle ilçeyi daha yaşanabilir konuma getirmeyi hedefleyen Yıldırım Belediyesi, dönüşüm hamlelerinde birisini de Vatan mahallesinde gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İhale sürecinin tamamlandığı ve uygulama imar plan taslakları ve avan proje çalışmalarının devam ettiği proje çerçevesinde, plansız yapılaşmaların yerini modern binalar alacak. 175 bin 600 metrekarelik 1. Etap ve 178 bin metrekarelik 2. Etap uygulamaları tamamlandığında mevcut 890 binanın yerinde depreme dayanaklı, güvenli konutlar yapılacak.

 

MODERN VE GÜVENLİ BİNALAR DEĞER KATACAK

Vatan mahallesinde hayata geçirilmesine hazırlanılan kentsel dönüşüm projesi hakkında bilgi veren Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “İlçemizin yüzde 33’ünü kapsayan dönüşüm projesinde diğer bölgelerimizde olduğu gibi bu bölgede de modern şehirleşme uygulamalarını ve planlama yöntemlerini uyguluyoruz. Projemiz 175 bin 600 metrekare 1. Etap ve 178 bin metrekare 2. Etap alanda uygulanarak şu anda o bölgede yaşayan 3 bin 382 vatandaşımızın günümüz şartlarına uygun modern ve güvenli binalarda yaşamalarını sağlayacağız” dedi. Bölgede fiziki dönüşümü sosyal donatı alanlarıyla bütünleştireceklerini de aktaran Başkan Edebali, “Bisiklet yolları, yeşil alanları ve modern yapıların yanı sıra mahalle kültürünü canlı tutarak ilçemizdeki birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştireceğiz.  İnsanı ön planda tutan projelerle Yıldırım’ın yükselen bir değer kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.