Havadis16.com - 21 Kasım 2018, Çarşamba

Değişimin devamı için ‘AK PARTİ’

21 Mart 2015
Değişimin devamı için ‘AK PARTİ’ için yorumlar kapalı
Değişimin devamı için ‘AK PARTİ’

Türkiye’yi yakın gelecekte üç önemli konunun beklediğini belirten AK Parti Bursa Milletvekili Aday Adayı Numan Şeker, bunların yeni anayasa, çözüm süreci ve başkanlık sistemi olduğuna dikkati çekti.

7 Haziran’da milletin ‘Eski Türkiye’ ile ‘Yeni Türkiye’ arasında oylama yapacağının altını çizen Numan Şeker, “2002 senesi öncesine ve bir de bugüne baktığımızda yaşanan olumlu değişimin devamı için AK Parti iktidarının görevi devam etmesi şart” dedi. Yakın gelecekte Türkiye’nin hedeflerine ulaşmasında üç önemli konunun büyük önem arz edeceğini ifade eden Şeker, “Yeni anayasa, çözüm süreci ve başkanlık sistemi Türkiye’nin önüne koyduğu hedeflere ulaşmasında önemli rol oynayacak. 2015 Genel Seçimleri bu süreçlerin gelişiminde adeta kırılma noktasını oluşturmaktadır” diye konuştu.

“PARALEL YAPI İLE MÜCADELE, KARARLI BİR BİÇİMDE DEVAM EDİLMELİ”

Paralel yapı ile mücadelenin kararlı bir biçimde devam edilmesi gerektiğini işaret eden Numan Şeker, anayasa ve başkanlık sisteminden önce çözülmesi gereken konunun paralel yapı olduğunu belirterek, sözlerini şu cümlelerle tamamladı: “Milletvekili aday adayları arasında paralel yaftasından kurtulmak isteyen isimler olduğunu görüyoruz. Benzer şekilde, kendi üzerindeki şüpheleri kaldırmak amacıyla başkalarına paralel suçlamasında bulunan insanlar da var. Bunun gibi sebeplerden ötürü milletvekili listeleri belirlenirken, adayların gerçekten bu işi millete hizmet bilinciyle yapacak isimler olmasına dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.