Havadis16.com - 18 Ağustos 2018, Cumartesi

‘Demokrasi ve Cumhuriyet’ sergisi

31 Ekim 2016
‘Demokrasi ve Cumhuriyet’ sergisi için yorumlar kapalı
‘Demokrasi ve Cumhuriyet’ sergisi

AK Parti Nilüfer İlçe Gençlik Kolları, 15 Temmuz Temalı ‘Demokrasi ve Cumhuriyet’ Fotoğraf Sergisi açtı. AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak’ın da katılımıyla açılan sergide, Anadolu Ajansı muhabirlerince Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminde bulunduğu akşam ve sonrasında çekilen fotoğrafların yanı sıra Cumhuriyetin kurulduğu yıllarda milli mücadele ruhunu yansıtan kareler yer aldı.

Serginin açılışında konuşan AK Parti Nilüfer İlçe Başkanı Celil Çolak, böylesine anlamlı bir sergiyi açtıkları için gençlere teşekkür etti. Çolak, “Milletin kendi kaderini eline aldığı 15 Temmuz gecesinde 1915’deki milli mücadele ruhu yeniden hayat bulmuştur. Söz konusu vatan ve bağımsızlık olunca Türk milleti içerisinde 250 kiloluk mermiyi kaldıran Seyit Onbaşı ile tankların önüne yatan o genç gibi nicelerini görebilirsiniz. İşte bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” şeklinde konuştu.

15 Temmuz gecesinde genciyle yaşlısıyla birlikte bir onur mücadelesi verildiğinin altını çizen AK Parti Nilüfer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hamza Yurdaer ise, darbe girişiminin Türk milletini daha da güçlendirdiğini belirtti. Milli Mücadele yıllarında ve 15 Temmuz’da canını siper eden vatan evlatlarına layık bir nesil olacaklarını dile getiren Yurdaer, fotoğraf sergisinin o günleri idrak etme noktasında oldukça faydalı olacağını kaydetti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.