Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

“Deniz Kuşu” seferleri 1 Nisan’da başlıyor

21 Mart 2013
“Deniz Kuşu” seferleri 1 Nisan’da başlıyor için yorumlar kapalı
“Deniz Kuşu” seferleri 1 Nisan’da başlıyor

Bursa ile İstanbul arasını 20 dakikaya düşürecek 100 lira bedelli deniz uçağı projesi nisan başında hizmete giriyor. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, talebe göre seferlerin gerekirse yarım saatte bir olacağını söyledi. 
Bursalı sanayici ve iş adamlarının yanı sıra İstanbul ile bağlantı sağlayacak olan proje nisan ayında hayata geçiyor. Bursa ile İstanbul’u bir birine bağlayacak proje hakkında bilgi veren Altepe, uçakların 19 kişilik olduğunu ve nisan ayında seferlerin başlayacağını söyledi. Seferlerin talebe göre gerekirse yarım saatte bir yapılacağını kaydeden Altepe, seferlere Bursa ve İstanbulluların talebinin önemli olduğunu anlattı
Vatandaşın talebi olduğu müddetçe uçakların sefer yapacağını belirten Altepe, sefer sayılarının artırmanın kendi ellerinde olduğunu ifade etti. Uçakların 20 dakikada hedefe ulaştıktan sonra diğer saat başında karşı yönde sefer yapabileceğini hatırlatan Altepe, “Saat başı da kalkabilir. Çok yoğun olursa yarım saatte bir de kalkabilir. Bu İstanbullu ve Bursalı hemşerilerimizin talebine bağlı. 19 kişilik uçaklar. Talep kadar da burada sefer yapılacak” dedi.
İstanbul ile Bursa’nın yakınlaştığına dikkat çeken Altepe, Bursa’nın gelişmesine en büyük katkıyı koyacak olan şansın İstanbul olduğunu ifade ederek, “İstanbul 40 mil karşımızda ve çok yakınımızda. Türkiye ekonomisinin yüzde 45 İstanbul’da. Burada İstanbul’u biz ne kadar yakınlaştırırsak Bursa burada payını en iyi şekilde alacak. Çünkü İstanbul, gerek kışın özellikle yazın hafta sonlarında birkaç günde olsa insanların gitmek istediği yer. Birikim de bu konuda İstanbul’da. Hem turizm alanında her şeyimiz var. Dağımız, denizimi, göllerimiz, tarihi bölgelerimiz ve kaplıcalarımız var. Kısacası her türlü nimet Bursa’da var. Yani İstanbul’da bile olmayan bir çok özellik Bursa’da var. İnsanların hoş vakit geçireceği her türlü güzelliklerin buluştuğu şehir. Bizde İstanbul’a Bursa’yı yakınlaştırıyoruz. Bir yandan gemilerimizle bir yandan da uçakla yaklaştıracağız. Gemlik körfezinden Haliç’e buradan 20 dakikada gidilebilecek. Rahatlıkla İstanbul’un tam kalbine inmiş oluyorsunuz. Bedeli de uygun. Şu anda son hazırlıklar yapılıyor. Ay başından itibaren Nisan ayında bu uçuşlar başlayacak. Uzun yıl aradan sonra İstanbul ile havadan bağlantı kuracağız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.