Havadis16.com - 19 Aralık 2018, Çarşamba

Devlet Hastanesi Acemler’e taşınsın

8 Ekim 2015
Devlet Hastanesi Acemler’e taşınsın için yorumlar kapalı
Devlet Hastanesi Acemler’e taşınsın

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Mudadiye’yi Bursa turizmine kazandırmak istediklerini belirterek, Bursa Devlet Hastanesi’nin Acemlere taşınması gerektiğini söyledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, meclis toplantısında yaptığı konuşmada, Bursa Devlet Hastanesi’nin Acemler’deki Merkez Komutanlığı arazisine yapılacak olan sağlık kompleksine taşınması gerektiğini söyledi. Acemler’de yapılacak olan sağlık kompleksine Çekirge Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’nin taşınmasının planlandığını hatırlatan Başkan Dündar, “Bursa çok büyüdü. Artık hastanelerin bölge bölge yayılması konusunda çalışmalar yürütülüyor. Merkez Komutanlığı’nın şehir dışına taşınmasının ardından arazinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi ve burada dev bir sağlık kompleksinin yapılacak olması çok güzel bir çalışma. Sağlık kompleksinin yapılmasının ardından bu komplekse hangi hastanelerin taşınacağı noktasında çok güzel projeler üretilmesi gerekiyor. Biz, Bursa Devlet Hastanesi’nin taşınmasını istiyoruz” dedi.

ESKİ ŞEHİR ORTAYA ÇIKACAK
Bursa Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgeyi tarihi unsurlarını ön plana çıkartarak Bursa turizmine kazandırmak istediklerini ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak Bursa Devlet Hastanesi’nin bulunduğu bölgede yürütmekte olduğumuz bir ‘Hisar’ projemiz var. O bölgenin ‘Eski Şehir’ vasfını öne çıkarak Bursa turizmine kazandırmak istiyoruz. Hisar Arkeopark projemiz kapsamında aynı bölgede 10 dönümlük bir arazi üzerinde arkeolojik kazılar yapıyoruz. Şu ana kadar ciddi bulgular ile karşılaştık. Roma dönemine ait çeşitli kalıntılar ortaya çıktı. Bu çalışmalarımızı daha geniş bir alana yaymak istiyoruz. Merkez Komutanlığı’nın arazisine sağlık kompleksi yapılacak. O zaman biz şunu diyoruz. Bursa Devlet Hastanesi bu sağlık kompleksine taşınsın. Güzel bir planlama ile bu taşınmayı gerçekleştirirsek bölgenin tarihi dokusunu ortaya çıkartmış ve Bursa turizmine önemli bir katkı sağlamış oluruz” diye konuştu.

AMAÇ ZAMAN KAZANMAK
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Sözcüsü Cemil Aydın’ın Merkez Komutanlığı arazisi üzerinde yapılan 1/1000 ölçekli imar planı değişikliğinin neden Osmangazi Belediyesi tarafından değil de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı yönündeki sorusunu da cevaplandıran Başkan Dündar, “Bu imar değişikliği zamandan kazanmak adına Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Uzun zamandır arazinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi için çalışmalar yürütülüyor. Sürecin uzamasının önüne geçilmesi düşüncesiyle değişiklik yapıldı. Bu proje biran önce bitirilmesinde fayda olan bir projedir. Onun için de bu şekilde olmuştur” açıklamasını yaptı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.