Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

DHKP-C’ye şafak operasyonu

14 Mart 2013
DHKP-C’ye şafak operasyonu için yorumlar kapalı
DHKP-C’ye şafak operasyonu

Başta Beyoğlu ve Okmeydanı olmak üzere sabaha karşı düzenlenen operasyonda, yasadışı DHKP-C üyesi onlarca zanlının gözaltına alındığı bildirildi

İstanbul’da DHKP-C’ye yönelik bu sabah düzenlenen operasyonlarda, yasadışı eylem hazırlığında oldukları öne sürülen çok sayıda hücre üyesinin gözaltına alındığı bildirildi.

İdil Kültür Merkezi ve DHKP-C’nin gençlik federasyonuna yapılan operasyonda, onlarca hücre üyesinin gözaltına alındığı bildirildi. Polisin düzenlediği baskınlarda çıkan yangınlarda çok sayıda örgütsel dökümanın ateşe verildiği öğrenildi.

Özel harekat polislerinin de destek verdiği operasyon sırasında baskın yapılan adreslerden birisi de Okmeydanı’ndaki bir hücre eviydi. Direnişle karşılaşan polis ekipleri, biber gazı kullandı. Birbiri ardına sıralanmış çelik kapıları kıran polisler, içeri girdikleri sırada örgüt elemanları dairede yangın çıkardı. Evden dumanların yükselmesi üzerine olay yerine itfaiye ekipleri çağrıldı. İçeri giremeyen itfaiye ekipleri, yangına merdivenle müdahale edebildi. Alevler kısa sürede söndürüldü.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Özel Harekat Timleri’nce koordineli sürdürülen çalışmaların ardından başta Beyoğlu ve Okmeydanı olmak üzere sabaha karşı düzenlenen operasyonda, yasadışı DHKP-C üyesi onlarca zanlının gözaltına alındığı bildirildi.

Örgütün Okmeydanı’ndaki hücre yapılanmasına gerçekleştirilen baskınlar sırasında DHKP-C’lilerin binayı ateşe verdiği gözlendi. Örgüte ye yardım ve yataklık yaptıkları ileri sürülen ve eylem hazırlığında oldukları öğrenilen DHKP-C’li zanlılar için bölgeyi ablukaya alan polis, operasyonlarını sürdürüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.