Havadis16.com - 25 Mayıs 2018, Cuma

Doğa severlerin yeni mekanı olacak

13 Temmuz 2016
Doğa severlerin yeni mekanı olacak için yorumlar kapalı
Doğa severlerin yeni mekanı olacak

Muhteşem doğasıyla hafta sonu kamp veya kanyon gezisi yapmak isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alan, eşsiz doğası ve kısmen zorlu fakat bir o kadar da zevkli ve heyecan verici trekking parkurlarıyla doğa severlerin ve fotoğrafçıların uğrak alanlarından biri olan Sansarak Kanyonunun Milli Tabiat Parkı yapılma projesi kapsamında İznik Kaymakamımız Ali Hamza Pehlivan’ın makamında İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Ekrem Terzioğlu ve Ak Parti İlçe Başkanı Tamer Mahmut Hersek’in katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Sansarak Kanyonunun Milli Park yapılmasıyla ilgili proje çalışmalarının son aşamasına gelindiği belirtildi.

Kaymakamlık Makamında gerçekleştirilen toplantı da Sansarak Kanyonunun Milli ve Tabiat Parkı Projesi kapsamında yapılacak altyapı ve proje çalışmaları ele alınarak gerekli bilgi alışverişinde bulunuldu.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yaptığı açıklama da ” Seçildiğimiz günden bu güne kadar Sansarak Kanyonunun Milli ve Tabiat Parkı olarak projelendirilmesi hususunda bakanlık nezdinde gerekli girişimlerde bulunduk. Bu yapılan projelerimiz Bakanlık onayına sunulacak. Bu güne kadar bu hususta bizlere destek veren tüm bürokratlara ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Proje hayata geçtiğinde Sansarak Kanyonu ve doğal güzelliklerimiz gün yüzüne çıkacak. İnsanlığın ve doğal hayatın hizmetine sunulacak” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Bursa Şube Müdürü Ekrem Terzioğlu, Önümüzdeki hafta sonu Şerefiye, Çampınar, Çamoluk ve Yeni Şerefiye mahalle sırtlarına keklik ve sülün bırakılacağını belirtti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.