Havadis16.com - 19 Haziran 2018, Salı

Doğancı kadınlarıyla kalkınıyor

14 Kasım 2016
Doğancı kadınlarıyla kalkınıyor için yorumlar kapalı
Doğancı kadınlarıyla kalkınıyor

Doğancı Mahallesi’nde yaşamını sürdüren kadınlara yeni istihdam alanı sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Doğancı Kadınlarıyla Kalkınıyor Projesi’ kapsamında hizmete açılan Doğancı Köy Sofrası Kahvaltı Salonu’nda Doğancılı kadınlar kendi ürettikleri kuskus, erişte, tarhana, salça gibi ürünleri satıp, köy kahvaltısı hizmeti vererek aile bütçesine katkı sağlayacak. Osmangazi Kaymakamlığı tarafından oluşturulan ve 2015 yılında Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı’ndan hibe almaya hak kazanan proje ile köyden kente göçü önlemek, kadınlara istihdam alanı sağlayarak ekonomide aktif rol almalarına katkıda bulunmak ve bölgenin turizm potansiyelini ortaya çıkarmak amaçlanıyor.

 

Osmangazi Belediyesi, proje kapsamında Doğancı Köyü Kadınları Dayanışma Derneği ana binasını içten ve dıştan yeniledi. Yürütülen çalışmalar kapsamında derneğin ek binası tamamen yıkılarak 2 katlı olarak yeniden inşa edildi. Bin 50 metrekarelik alanda çevre düzenlemesi yapıldı. Ayrıca Osmangazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü tarafından dernek binası çevresindeki bin metrekarelik bölüm oyun alanı olarak oluşturuldu. Osmangazi Belediyesi’nin en büyük destekçisi olduğu projeye, Osmangazi Kaymakamlığı, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı, Osmangazi İlçe Tarım Müdürlüğü, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Osmangazi Ziraat Odası Başkanlığı da önemli katkılar sağladı.

 

Geniş bir katılımla gerçekleştirilen Doğancı Köy Sofrası Kahvaltı Salonu’nun açılış törenine Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, Bursa Vali Yardımcısı Ergun Güngör, Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Ali Yılmaz, Bursa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ömer Ceylan, Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı, Sermin Cakalıoğlu, Doğancı Köyü Kadınları Dayanışma Derneği Başkanı Hatice Şahan ve dernek üyeleri ile birlikte çok sayıda vatandaş yer aldı.

Doğancı kadınlarıyla kalkınıyor Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.