Havadis16.com - 23 Eylül 2018, Pazar

DOĞRU BESLENME SAĞLIKLI ZAYIFLAMA

30 Mart 2016
DOĞRU BESLENME SAĞLIKLI ZAYIFLAMA için yorumlar kapalı
DOĞRU BESLENME SAĞLIKLI ZAYIFLAMA

Bölgesel yağlanma ve obezitenin günümüzün en çok tartışılan konularından biri olduğunu ifade eden Dr. Mustafa Töken, bu sorunlara ‘yara pansumanı’ gibi geçici çözümlerle çare bulunamayacağını belirterek, “Asıl çözüm vücudumuzun gereksinimi olan gıdalarla beslenip yaşam tarzımızda değişikliğe gitmeyi gerektirir” dedi.

Kilo problemleri günümüz toplumunda üzerinde en çok konuşulan konuların başında geliyor. Bölgesel yağlanmaya karşı uyguladığı yöntemlerle adından söz ettiren Sağlıklı Zayıflama ve Doğru Beslenme Danışmanı Dr. Mustafa Töken, tıpkı obezite gibi bölgesel yağlanmanın da aynı nedenlerden kaynaklandığını ifade ederek, çözüm konusunda uygulanan tedavi biçimleriyle farklılık gösterdiğini söyledi.

Bölgesel yağlanma ve selülit konusunda önerilen tedavi yöntemleri arasında hareket ve egzersiz, farklı lipoliz cihazları ve estetik cerrahi uygulamaları olduğunu belirten Dr. Mustafa Töken, tüm bu çözüm metodlarının kalıcı çözüm sağlamadığını ifade etti. Aynı zamanda kurucusu olduğu Elma Life Zayıflama Merkezi’nde tüm bu sorunlar için kişiye özel çözüm önerileri sunduklarını belirten Töken, uygulanan yöntemlerle kişilerin ömür boyu sağlıklı ve fit bir yaşama adım atacaklarını söyledi.

DOĞRU BESLENME SAĞLIKLI ZAYIFLAMA

Dr. Töken zayıflamak isteyenlere yönelik olarak, “Vücutta yağlanmaya neden olan yüksek glisemik indexli gıdaların tüketiminin sınırlandırılması, günde 3 öğün doğru beslenme programının uygulanması, yürüyüş gibi hafif fiziksel aktiviteler ve yeterli miktarda su içilmesi ile sorunlara kesin çözüm sağlanır” dedi. Sağlıklı olma halinin kişiye mutluluk veren bir durum olduğunu da ifade eden Töken, her daim özgüveni yüksek ve fit bir görüntüye sahip olmak isteyen herkesin kişiye özel doğru beslenme ve sağlıklı yaşam modeliyle hayalini kurduğu vücüda ulaşabileceğini söyledi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.