Havadis16.com - 26 Eylül 2018, Çarşamba

Doğu ulaşıma kapandı!

31 Ocak 2014
Doğu ulaşıma kapandı! için yorumlar kapalı
Doğu ulaşıma kapandı!
Doğu Anadolu Bölgesi’ni etkisi altına alan olumsuz hava koşulları nedeniyle Van, Muş, Bitlis ve Hakkari’de 339 köyle ulaşım sağlanamıyor.

Van Valiliğinden yapılan açıklamada, 3 gün önce etkili olan ve aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 200 köyle halen ulaşım sağlanamadığı belirtildi.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekiplerinin yağışın etkisini yitirdiği bölgelerde yolları açmak için çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü bildirilen açıklamada, çığ nedeniyle kapalı bulunan Van-Bahçesaray karayolundaki çalışmaların da devam ettiği kaydedildi.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada da bölge genelinde havanın parçalı bulutlu, sabah ve akşam saatlerinde yer yer sisli ve puslu geçmesinin beklendiği ifade edildi.

Hava sıcaklıklarında da önemli bir değişiklik beklenmediği vurgulanan açıklamada, düşük hava sıcaklıkları, sis, kar yağışı ve tipi nedeniyle oluşacak aksamalar ve çığ tehlikesine karşı uyarıda bulunuldu.

Muş-Hakkari-Bitlis

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kar yağışı ve tipi nedeniyle 92 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu belirterek, karla mücadele ekipleri çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.

Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Bitlis’te 41, Hakkari’de de 6 köy ve 32 mezrayla ulaşım sağlanamadığı, karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarına aralıksız devam ettiği belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.