Havadis16.com - 21 Mayıs 2018, Pazartesi

Dörtçelik’te sertifika heyecanı

2 Kasım 2016
Dörtçelik’te sertifika heyecanı için yorumlar kapalı
Dörtçelik’te sertifika heyecanı

Otelcilik Hizmetleri Eğitimi Sertifikasyon Programını tamamlayan hastane çalışanları sertifikalarını düzenlenen törende aldılar.

Bu yıl Şubat ayında Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Nilüfer Halk Eğitim Merkezi ve Havva Aslanoba Mesleki Teknik Anadolu Lisesi arasında imzalan  protokol kapsamında “Otelcilik Hizmetleri Eğitimi Sertifikasyon Programına” katılan hastane çalışanları sertifikalarını aldı.

Dörtçelik Çocuk Hastanesi konferans salonunda yapılan törene Hastane Yöneticisi Uz.Dr. İsmail Özcan, Havva Aslanoba Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nazım Hikmet Seren, kursiyerler, öğretmenler ve hastane çalışanları katıldı.

Havva Aslanoba Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nazım Hikmet Seren, “Biz eğitimcilere büyük görevler düşüyor. Artık eğitimlerimizi okul dışına da taşıdık. Bugün hastanede çalışan 46 öğrencimiz sertifikasını aldı. Öğrencilerimizi destekleyen hastane yönetimine ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.
Proje kapsamında Dörtçelik Çocuk Hastanesi’nde  temizlik, güvenlik, karşılama ve yönlendirme  birimlerinde çalışan personellere kişisel bakım, sosyal çevre ile etkili iletişim, iş hayatında iletişim, telefonda iletişim, bilgisayarla iletişim, diksiyon, genel temizlik kuralları ve uygulaması ve yabancı dille iletişim gibi eğitimlerin verildiği belirten Hastane Yöneticisi Uz.Dr.İsmail Özcan,  “Şubat ayında başlayan otelcilik hizmetleri eğitiminde bugün ilk mezunlar sertifikalarını aldı. Bakanlığımızın “Sağlıkta Dönüşüm” projesinin ilk aşaması ulaşılabilirlikti. Bugün vatandaşlarımızın hastanelerimize rahatça başvurabildiklerini” ifade etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.