Havadis16.com - 18 Ekim 2018, Perşembe

Doya doya matematik

29 Nisan 2014
Doya doya matematik için yorumlar kapalı
Doya doya matematik

Matematik dersini sevdirmek amacıyla, Türkiye’de ilk kez Özel Bursa Kültür Anaokulu tarafından uygulanan “Öğrenme Menüleri Projesi” minik Kültür öğrencilerinin sunduğu  ‘Öğrenme Menüleri Şenliği’ ile sona erdi.

Matematik kavramlarının temelinin oluştuğu okul öncesi dönemde öğrencilerine yönelik, Kültür Anaokulu öğretmenleri,  yaparak ve yaşayarak öğrenirken, öğrendikleri kavramlarla ilgili uygulamalar gerçekleştirdi. Bu uygulamaya da  “Öğrenme Menüleri Projesi” adı verdiler. Tam 4 ay yapılan uygulamada, çocukların çok sevdiği yiyeceklerden yola çıkarak geometrik şekil, sayı sayma ve grafik çalışmaları  okul öncesi öğrencilere öğretildi. Ayrıca  minik kültürlüler bu proje ile matematiği sıkılmadan öğrendiler.

Bu uygulamalı proje sonunda  ile minik kültürlüler, yapmış olduğu  yiyeceklerin de tadına bakarak, matematik kavramlarını deney ortamı ile gözlemlerken aynı zamanda beş duyusunu da öğrenme sürecinin içine dahil ettiler. Matematik dersini çok seven  öğrenciler daha sonra öğrendikleri bilgileri, ilköğretim öğrencilerine ‘Öğrenme Menüleri Şenliği’ kapsamında sundular. Daha sonra öğrenciler müzik eşliğinde mandal saymaca, su balonu ile matematik; bowling oyunları ile eğlenceli dakikalar geçirdiler.

minik2 minik3

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.