Havadis16.com - 12 Aralık 2018, Çarşamba

Dündar: “Laf Değil İcraat Üretiyoruz”

19 Temmuz 2018
Dündar: “Laf Değil İcraat Üretiyoruz” için yorumlar kapalı
Dündar: “Laf Değil İcraat Üretiyoruz”

İlçedeki muhtarların daha iyi şartlarda çalışmaları ve halka en iyi şekilde hizmet vermeleri adına yatırımlarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, Ebu İshak Mahallesi’ne yeni ve modern bir muhtarlık binası inşa etti.

 

Osmangazi Belediyesi, kaliteli hizmeti yerinde sunmak amacı ile şehir estetiğine katkı sağlayan muhtarlık binaları inşa etmeye devam ediyor. Osmangazi Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar ile Ebu İshak Mahallesi, modern muhtarlık binasına kavuştu. Mahallenin tarihi dokusuna uygun, Osmanlı mimarisinden esinlenerek tasarlanan yeni muhtarlık binası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Toplam 115 metrekarelik alan üzerine tek kat olarak inşa edilen muhtarlık binasının içerisinde muhtarlık odası, mutfak ve tuvaletler yer alıyor. Çevresi yeşil alan olarak düzenlenen muhtarlık binasının etrafında ahşap oturma grupları bulunuyor.

 

“MAHALLELERİMİZİN HİZMETLERLE NASIL DEĞİŞTİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, tarihi şehir Bursa’nın en eski mahallelerinden biri olan Ebu İshak Mahallesi’ne yakışır bir muhtarlık binası inşa ettiklerini söyledi. Bursa adına hizmet ürettiklerini ve Bursa’nın güzelliklerini ortaya çıkardıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Tarihimize ve tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz. Her mahallemizde hizmet üreterek, vatandaşlara daha güzel yaşam sürecekleri mekanlar sunuyoruz. Bu çalışmalar ile de mahallelerimizin nefes aldığını, vatandaşlarımızın huzurlu ve mutlu bir yaşam sürdüğünü görüyoruz. Osmangazi’de hizmet üretmenin ne kadar zor olduğunu bizim kadar vatandaşlarımız da biliyor. Mahallerimizin geçmiş dönemdeki hallerini düşündüğümüzde yapılan hizmetlerle nereden nereye geldiğini çok iyi görüyoruz. Eskiyen mahallelerimizde düzenleme yapmazsak bu mahallelerimiz çöküntü halini alır ve yaşanmaz hale gelir. Bizler, bu bilinçle eskiyen mahallelerimizi temizliyoruz, kamulaştırıyoruz ve tarihi yapılar varsa aslına uygun olarak restore ediyoruz. Mahallelerimizin daha değerli hale gelmesini sağlamak adına kendi kültürümüze ve mimarimize uygun muhtarlık binaları yapıyoruz. Osmangazi’de bu mimari özelliklerde 34 muhtarlık binası inşa ettik. Eskiyen binaları yeniklerden, binası olmayan muhtarlarımıza da yeni muhtarlıklar inşa ediyoruz. Vatandaşlarımıza mahallelerinde kaliteli yaşam sürebilecekleri mekanlar sunuyoruz” dedi.

 

“LAF DEĞİL İCRAAT ÜRETİYOTUZ”

 

Osmangazi’de her alanda hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Mahallerimiz için meydanlar inşa ediyoruz. 16 meydan inşa ettik. Bunun için 44 bin 500 metrekare alan kamulaştırdık. 156 milyon 600 bin TL kaynak kullandık. Sadece mahalle meydanlarımız için bu maliyet. Bunun dışında planlar doğrultusunda inşa ettiğimiz meydanlar da var. 25 camimizin çevre düzenlemesini yaptık. Bu hizmet için de 13 bin 600 metrekare alan kamulaştırdık. 14 milyon TL kaynak kullandık. Bu hizmetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Ebu İshak Mahallemiz kent merkezinde yer alan en önemli mahallelerimizden. Bu mahallemizde de hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ebu İshak Mahallemizin hemen yanında yer alan Osmangazi Belediyemizin en büyük bütçeli işi olan Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, açıldığında bu mahallemize önemli bir değer katacaktır. Bursa’nın fethini resmeden bu müzemiz bir Bursa projesi. Mimarisiyle, fonksiyonuyla ve konumuyla tarihi Bursa’ya büyük değer katacak bir bina inşa ettik. Bu dev müze, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’ne hareket kazandıracaktır. Şehir ekonomisine dinamizm katacağız. Vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda hizmet üretiyoruz. 2014-2019 dönemindeki projelerimizin vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda şekillendirdik. Bizler laf üretmiyoruz, icraat üretiyoruz. Ebu İshak Mahallesi Muhtarlık binamızın, tarihi kimliği ile hemşehrilerimize hayırlı hizmetler vermesini diliyorum” diye konuştu.

 

Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız da yaptığı konuşmada, “115 metrekare alan üzerine Osmanlı mimarisinden esinlenerek, mahallenin tarihi dokusuna uygun olarak inşa edilen Ebu İshak Mahallesi Muhtarlık Binası,  muhtarımızın mahalleye daha ferah bir ortamda hizmetlerde bulunmasını sağlayacaktır. Bu muhtarlık binasının hayırlara vesile olmasını dilerken, başta Osmangazi Belediyemiz Mustafa Dündar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimiz sunuyorum” ifadelerini kulandı.

 

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç ise yaptığı konuşmada, “Özgün mimarisiyle dikkat çeken Ebu İshak Mahallesi Muhtarlık Binası, diğer muhtarlarımızı kıskandıracak bir yapı olarak ortaya çıkmış. Bursa kimliğine yakışan bu yapı, bir kartpostal gibi duruyor. Mekanları şerefli kılan içindeki insanlardır. Ebu İshak Mahallemiz muhtarı Mustafa Durmaz da, bu binada vatandaşlarımıza en güzel şekilde hizmet verecektir. Osmangazi Belediyemizin kente değer katan birbirinden önemli projelerini önemsiyoruz. Başkanımız Mustafa Dündar, inşallah en kısa zamanda Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin de açılışını yaparak, vatandaşlarımızın hizmetine sunacaktır” dedi.

 

Konuşmaların ardından Ebu İshak Mahallesi Muhtarlık Binası, kurdele kesimi ile birlikte hizmete açıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.