Havadis16.com - 21 Ekim 2018, Pazar

Dündar muhtarlarla bir araya geldi

15 Aralık 2017
Dündar muhtarlarla bir araya geldi için yorumlar kapalı
Dündar muhtarlarla bir araya geldi

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, ilçedeki 136 mahallenin muhtarıyla istişare toplantısı yaptı. Merinos Tren İstasyonu’nda gerçekleşen toplantıda muhtarlarla bir araya gelen Başkan Dündar, mahallelerin meseleleri ve yapılan hizmetlerle ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulundu. Hizmet konusunda öncü bir belediye olduklarını belirten Dündar, “Kentsel dönüşümden, çevre yatırımlarına, sosyal ve kültürel projelerden sportif etkinliklere kadar birçok projemiz diğer yerel yönetimlere örnek oluyor. Bunu hep birlikte başarıyoruz” dedi.

 

Osmangazi’de bütün mahalleleri sistemli bir şekilde ziyaret ettiklerini ifade eden Dündar, “Mahalle ziyaretlerimizi sizlerle birlikte gerçekleştiriyoruz. Hizmetleri sizlerin talepleri doğrultusunda vatandaşlarımıza götürüyoruz. Belediyem Benimle ekibimiz, mahallelerimizde ne kadar sıkıntı varsa tespit ediyor ve ihtiyaçlar gideriliyor. Projelerimizi sizlerin talepleri üzerine şekillendiriyoruz. Osmangazi, 850 bin nüfuslu büyük bir ilçe. Bursa’nın yükü, bizlerin omuzunda. Mahallemizdeki sıkıntıları iyi tespit edip çözdüğümüzde, sadece mahallemiz ve ilçemize değil, tüm Bursa’ya yansıyor” diye konuştu.

 

Türkiye’nin en önemli projelerini Bursa’ya kazandırdıklarına dikkat çeken Dündar, “İnşaat çalışmaları tamamlanan Osmangazi Atletizm Salonu Türkiye’nin bir numarası. Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi de Bursa’ya değer katacak bir eser. Bu projelerimiz, Bursa’nın değerini dışarıya taşıyacak eserler. Kent Meydanı, bir Bursa projesi. Kamulaştırma yıkımlarının ardından proje çalışmalarına başladık. Bu projemizi de toplumun her kesimiyle istişare ederek şekillendiriyoruz. Hep birlikte, elbirliğiyle bu şehri tarihte olduğu gibi yine hak ettiği yere getireceğiz. Bursa öncü bir şehirdir. Kurucu bir şehirdir. En önemlisi bir vakıf şehridir.  Bursa’da hizmet üretirken bunu düşünmek zorundayız. Bu bilinçle hizmet etmek zorundayız. Bursa’nın herhangi bir noktasında hizmet etmek büyük bir onur” dedi.

 

Osmangazi Muhtarlar Derneği Başkanı İdris Aydın da kendileriyle istişare toplantısı yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a teşekkür ederek,  karşılıklı diyalog içinde ilçedeki bütün sıkıntıların çözülebileceğini söyledi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.