Havadis16.com - 22 Ekim 2018, Pazartesi

Dündar vizyon projeler için kolları sıvadı

28 Nisan 2014
Dündar vizyon projeler için kolları sıvadı için yorumlar kapalı
Dündar vizyon projeler için kolları sıvadı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, seçim döneminde sözünü verdiği 16 vizyon projesini hayata geçirmek için vakit kaybetmeden çalışmalara başladı.

Osmangazi’de hayatı rahatlatacak ve insanların stresini azaltacak olan projeleri tek tek hayata geçirmek adına eş zamanlı çalışma başlattıklarını ifade eden Başkan Dündar, ilk olarak çocuklar için planladıkları Bilgievlerinin tasarımlarına başladıklarını söyledi. 30 Mart Yerel Seçimlerinde Osmangazi’de üst üste ikinci kez belediye başkanlığını kazanarak bir ilke imza atan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni döneme hızlı bir başlangıç yaptı. Seçim döneminde tanıtımını yaptığı ve yeniden göreve gelmesi durumunda hayata geçireceğini açıkladığı 16 vizyon projesini Osmangazi’ye kazandırmak için kolları sıvayan Başkan Dündar, 16 vizyon proje içerisinde yer alan Bilgievleri ve Çocuk Kulübü için çalışmaların başladığını söyledi. İlk etapta Emek, Bağlarbaşı ve Hüdavendigar Mahallelerinde hayata geçirilecek Bilgievleri için bina tasarım çalışmalarının sürdüğünü dile getiren Başkan Dündar, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için en verimli imkanları oluşturmak için çok titiz çalışıyoruz. Yaptığımız bu çalışma ile geleceğimizin teminatı çocuklarımız, bilgiyle ve sevgiyle yarınlara hazırlanacak” dedi.

Bilgievleri’nin Osmangazi Belediyesi’nin yeni dönemde en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olduğunu kaydeden Başkan Dündar, “Bilgievleri, çocukların araştırma yapma, soru sorma, merak etme ve okuma isteklerini destekleyecek, okul dışı zamanlarını verimli değerlendirmelerini sağlayacak, güvenli geleceğin sağlam temellerini atacağımız kurumlar olacak. Etüt merkezleri, kütüphaneler ile çocuklarımızın eğitim alanlarını desteklerken sportif aktiviteler ile gelişimlerini güçlendireceğiz” diye konuştu. Osmangazi Belediyesi’nin çocuklar için planladığı Çocuk Dünyası’na da değinen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şunları söyledi: “Günümüzde şehir yaşantısı en çok çocuklarımızı etkiliyor. Kış aylarında özellikle alışveriş merkezleri çocuklarımız için tek eğlence mekanı oluyor. Biz çocuklarımızın yaz kış eğlenebilecekleri büyük bir oyun alanı kuracağız. Çocuk Dünyası’nda çocuklarımız hem eğlenecekler hem de kendilerine ait bir alanda özgüvenleri gelişecek. Çeşitli meslek eğitimleri ile çocuklarımız meslekleri yaşayarak öğrenecekler. Bu projemizi de inşallah en kısa sürede hayata geçireceğiz.”

Geçtiğimiz dönem bin 166 projeyi Osmangazi’ye kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ve önümüzdeki dönemde de kentsel dönüşümden, tarihi mirasa, kültür merkezlerinden spor tesislerine kadar her alanda iddialı ve kente vizyon kazandıracak projeler oluşturduklarını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bu dönemde ilçemizin alt ve üst yapısını iyileştirmenin yanı sıra daha çok insanımıza yatırım yapacağımızı söylemiştik. Şehrimizin ihtiyaçlarını tespit ettik. Yaşam merkezleri, caddeler ve yollar yaptık. Şimdi de hemşehrilerimizin huzuru ve mutluluğu için çalışacağız. 16 vizyon proje bizim şehrimiz için düşündüğümüz lokomotif projeler. Bunlar sadece başlangıç. Biz yine Osmangazi’nin her köşesinde, her zaman hız kesmeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah yine binlerce projeyi Osmangazi’ye kazandıracağız” dedi.

dündar1dündar2dündar3

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.