Havadis16.com - 18 Aralık 2018, Salı

Dündar’dan uluslar arası nikah

17 Nisan 2014
Dündar’dan uluslar arası nikah için yorumlar kapalı
Dündar’dan uluslar arası nikah

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, yeni dönem belediye başkanlığındaki ilk nikâhını kıydı. Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olan Emre Öztürk ile İranlı Parisa Rezai çiftinin nikâhını kıyan Dündar, genç çifte ‘Eşim Aşkım Olsun’ isimli bir kitap hediye ederek ömür boyu mutluluklar diledi.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, cübbesini giyerek uluslararası bir nikâha imza attı. Dil eğitimi almak için Türkiye’ye gelen İranlı 28 yaşındaki Parisa Rezai ile Bulgaristan göçmeni bir ailenin çocuğu olan 31 yaşındaki Emre Özdemir, İstanbul’da birbirleriyle tanışarak evlenmeye karar verdi. İlk görüşte birbirlerinden etkilenen ve arkadaşlıkları kısa sürede aşka dönüşen genç çift, evlenme başvurusunda bulundukları Osmangazi’de, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın kıydığı nikâhla dünya evine girdi.

Merinos Nikâh Salonu’nda çiftin yakınlarının katıldığı nikahta, dünyanın zannedildiği kadar büyük olmadığını ifade eden Dündar, “Dünya küçük derler. Kimin nerde karşılaşacağı hiç belli olmaz. Damat, Bulgaristan’dan gelinimiz İran’dan kalkmış gelmiş Türkiye’ye. Kim derdi Bulgaristanlı bir genç, İranlı bir gelin bulup Bursa’da evlenecek. Gençlerimiz birbirlerini sevip evlenme kararı almışsa bize de seve seve nikâhlarını kıymak düşer. Bizim geleneğimizin en önemli unsuru ailedir. Bizim bir imzamız ile ailelerin kuruluyor olması da bizlere apayrı bir mutluluk veriyor. Bu evlilik hem çiftimize, hem de ailelerine hayırlı olsun” dedi.

Törenin sonunda, yuvayı dişi kuş yapar diyen Dündar,  nikah defterini gelin Parisa Rezai’ye takdim ettikten sonra, yeni evli çifte çeşitli hediyeler verdi.

Dündar’dan uluslar arası nikah Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.