Havadis16.com - 18 Ağustos 2018, Cumartesi

Dünya voleybolunun nabzı Bursa`da atacak

30 Mayıs 2014
Dünya voleybolunun nabzı Bursa`da atacak için yorumlar kapalı
Dünya voleybolunun nabzı Bursa`da atacak

Uluslararası Voleybol Federasyonu Dünya Erkekler Ligi 3. Grup maçları, 27 – 29 Haziran tarihleri arasında Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda yapılacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Uluslararası Voleybol Federasyonu Dünya Erkekler Ligi 3. Grup maçları, Hilton Otel’de yapılan toplantıda kamuoyuna tanıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Recep Altepe ile Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil programın detaylarıyla ilgili bilgiler verdi. Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar ile Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık’ın da katıldığı toplantıya basın mensuplarının ilgisi yoğundu.

“Voleybol rüzgarı Bursa’da esecek”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın ilk kez dünya çapında bir voleybol organizasyonuna ev sahipliği yapacak olmasının gururunu yaşadığını söyledi. “Bursa’da, 27 – 29 Haziran tarihlerinde voleybol sporunun rüzgarı esecek” diyen Başkan Altepe, Bursa’nın sporda da marka olacağını söylediği açıklamasında, “Bursa olarak voleybolda da öncü olmayı hedefliyoruz. A erkek milli takımımız ilk kez dünya liginde mücadele edecek. Bu büyük heyecan 27-29 Haziran tarihlerinde Bursa’da yaşanacak. 2014 dünya liginde, 1. gruba İtalya Floransa, 2. gruba Avusturya Sydney ve 3. gruba da Bursa’mız ev sahipliği yapacak” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, organizasyonun önemine işaret ederek, “2014 dünya ligi aynı zamanda Bursa’nın tanıtımı için de büyük bir katkı sağlayacak. Dünyadaki en büyük turizm, spor turizmi. Bizler de Bursa olarak organizasyonun en güzel şekilde yaşanması için elimizden gelen katkıyı sağlayacağız” dedi.

“Altyapısıyla tamamen hazır bir spor kenti olmayı hedefliyoruz”
Büyükşehir Belediyesi’nin spora ve sporcuya önem verdiğini anlatan, altyapıyı güçlendirmeyi önemsediklerini belirten Başkan Altepe, Bursa’da sporda tesisleşme alanında büyük adımlar atıldığını da sözlerine ekledi. Bu dönemde Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün mevcut sporcu sayısını da 10 kat artırmayı amaçladıklarını ifade eden Başkan Altepe, Bursa’ya kazandırılan 45 bin kişilik yeni stadyumun ardından atletizm, buz hokeyi ve tenis gibi tüm spor branşları için de tesisler oluşturmayı istediklerini vurgulayarak, “Altyapısıyla tamamen hazır bir spor kenti olmayı hedefliyoruz. Tüm tesisleri dünya standartlarında yapmayı ve dünya çapında organizasyonları almayı amaçlıyoruz” diye konuştu.

“Dünya voleybolunun gözü Cengiz Göllü’de”
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil ise organizasyonun Bursa’da yapılacağından dolayı mutluluk duyduğunu kaydederek, “İlk defa Türkiye voleybolunda Bursa bu organizasyona ev sahipliği yapacak. A erkek milli takımı tarihinde ilk kez dünya liginde mücadele edecek. FIVB Dünya liginde Bursa finalleri öncesinde de Tunus, Küba ve Meksika ile grup maçları yapılacak. G grubundaki Porto Riko, Çin, Slovakya ve İspanya dörtlüsünden ikisi de, bizim de alacağımız dereceye göre, finallerdeki rakiplerimiz olacak. Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu, 27 – 29 Haziran’da dünya voleybolunun dikkatinin toplayan önemli bir yer olacak” diye konuştu.

“Bursa’da çok büyük bir tesisleşme var”
Son 2 yıldır erkek voleybolunda seviyeyi yükseltmeyi sağlayacak çalışmalar yaptıklarını anlatan Mutlugil, organizasyonun Bursa’nın tanıtımına katkı sağlayacağına da değindi. Bursa’daki spor yatırımlarını yakından izlediğini belirten Mutlugil, “Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin Bursa’da yaptığı spor yatırımlarını çok yakından takip ediyorum ve önemsiyorum. Bursa’da çok büyük bir tesisleşme var. Çok rahatlıkla söyleyebilirim ki dünya çapında hiçbir ülkede Bursa’daki gibi bir tesisleşme hamlesi yok. Bursa, Türkiye’de de diğer illerden daha iyi. Bunlar, ülke sporunu ileri götürecek çok büyük atılımlardır” şeklinde konuştu. Tesislerin en iyi şekilde kullanılıp sporcu sayısının ve spordaki verimin artırılması gerektiğinin önemli olduğunu kaydeden Mutlugil, ancak bu sayede uluslararası başarıların artabileceğinin altını çizdi. Konuşmaların ardından plaket takdimi yapıldı ve voleybol sporuna yönelik sorular cevaplandırıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.