Havadis16.com - 20 Mayıs 2018, Pazar

Durmak yok üretime devam

13 Ağustos 2016
Durmak yok üretime devam için yorumlar kapalı
Durmak yok üretime devam

MÜSİAD Bursa Şubesi Otomotiv ve Makine Metal Maden Sektör Kurulları tarafından düzenlenen ve Yepsan Group’un ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Mustafa Gürses, “Demokrasi nöbetinde olduğu gibi, çarkların dönmesi için de üretim nöbetinin devam etmesi gerekiyor. Eğer üretim durursa, bu hainler için tekrar müsait ortam oluşur. Onun için genel başkanımızın ifadesiyle bundan sonra ‘üretim nöbetinin’ çok iyi bir şekilde devam etmesi gerekiyor. Bu konuda hepimiz hemfikiriz. Eğer 15 Temmuz gecesi millet şaşırıp kalsaydı ve Pazartesi günü hepimiz işimizin başına gitmemiş olsaydık, bu darbenin etkisi fazlasıyla büyük olurdu. Çok şükür ki hepimiz işimizin başında olduk ve çarkların dönmesi için gayret sarf ettik. Bu anlamda, üretimin durmadığı ve durmayacağı noktasında üyelerimizle elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Gürses, “Yapılan, ayan beyan ortadadır”

Darbe teşebbüsünün, toplumun tüm kesimleri tarafından en iyi şekilde anlaşıldığına dikkat çeken Gürses, “Bu girişimin sebepleri, yapanları, gelişme tarzı her şeyi ayan beyan anlaşılmış durumda.  Şimdi bu gerçekleri ve Türkiye’de her şeyin normal seyrinde devam ettiğini, dünyaya ve yurt dışında iş yaptığımız kişilere anlatmamız gerekiyor. Bu bağlamda MÜSİAD elinden geleni fazlasıyla yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Biz, var gücümüzle birçok memlekette ülkemiz aleyhine yapılan lobi faaliyetlerinin önüne geçmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Baş, “Üreten bir Türkiye’yi boş bırakmazlar”

MÜSİAD Bursa Şubesi geçmiş dönem Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı ve Yepsan Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Baş ise, “Kendi topunu, kendi tüfeğini, kendi tankını, kendi helikopterini ve uçağını üreten bir Türkiye’yle elbette ki boş bırakmazlar. Bu girişim de bunun bir göstergesidir” dedi.

Türkiye’nin otomotiv sektöründeki başarısına dikkat çeken Baş, “Otomotiv, ülkemiz ekonomisin temel taşlarından bir tanesidir; tıpkı inşaat, tekstil, makine metal gibi. Otomotiv makineyle, makine sektörü otomotivle iç içedir. Bu hain girişimin üstesinden ancak üretimle gelebiliriz, çarkları döndürerek gelebiliriz. Bunu da ancak elbirliği ile sağlayabiliriz. Bizler, dünyada çizilen karamsar tabloya bakmadan işimizi dört elle sarılmalı ve çarkları inadına döndürmeliyiz” şeklinde konuştu.

Baş, istikrar için tek partinin önemine işaret ettiği konuşmasını, “1983 yılında Turgut Özal ve 2003 yılından buyana da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türk sanayicisinin ve işadamının kabuğunu kırmasına ve dış pazarlara açılmasına, ufkunun genişlemesine olanak sağladılar. Rahmetli Özal’ı saygıyla anarken Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a da sağlık ve sıhhat dolu uzun ömürler diliyorum” ifadeleriyle tamamladı.

Demirci, “Birlikte üretmenin gayreti içerisindeyiz”

Geçmiş dönem MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanları Dr. Ahmet Özkul ile Cemil Tekin’in de hazır bulunduğu toplantıda konuşan MÜSİAD Bursa Şubesi Otomotiv Sektör Kurulu Başkanı Mehmet Demirci de, “Tabii ki bizler, ülkemizin üreten gücü olarak fabrikalarımızdaki ve iş yerlerimizdeki nöbetlerimize kesintisiz olarak devam ediyoruz. Ülkemizin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için var gücümüz ile çalışıyoruz. İçinde bulunduğumuz bu hassas dönemde her zamankinden daha müteyakkız ve uyanık olmamız gerektiğinin bilinci içindeyiz. MÜSİAD camiasının erdemli işverenleri olarak çalışanlarımız ile birlikte üretmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

Topak, “İnşallah her şey daha da düzel olacaktır”

MÜSİAD Bursa Şubesi Makine-Metal-Maden Sektör Kurulu Başkanı Mehmet Topak ise, makine sektörünün, darbe girişimi veya ekonomik krizlerden en hızlı şekilde etkilenen sektörlerin başında geldiğine dikkat çekti. Topak, “Biz, dürüst olalım ve bu dişlilerin dönmesi için elimizden geleni yapalım, inşallah her şey daha da düzel olacaktır. Bunu bugüne kadar yaptık ve bundan sonra da yapmaya gayret gösterelim” diye konuştu.

MÜSİAD Bursa Şubesi Otomotiv ve Makine Metal Maden Sektör Kurulları ortak toplantısı üyeler arasında karşılıklı görüş alış verisiyle tamamlandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.