Havadis16.com - 25 Eylül 2018, Salı

Edebali BADEF’E konuk oldu

30 Ocak 2014
Edebali BADEF’E konuk oldu için yorumlar kapalı
Edebali BADEF’E konuk oldu

AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali, kısa adı BADEF olan Bursa Anadolu Dernekleri Federasyonu’nu ziyaret etti. Federasyon başkanı İhsan Akın tarafından ağırlanan İsmail Hakkı Edebali’ye Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Federasyona bağlı 15 dernek başkanı ve yöneticilerinin hazır bulunduğu toplantıda konuşan Federasyon Başkanı İhsan Akın, seçimlerin bir demokrasi yarışı olduğunu söyledi. Akın, seçimler sonrasında göreve gelecek başkanın halkla içiçe olması gerektiğini dile getirdi.

AK Parti Yıldırım İlçe Başkanı Hüdayi Yazıcı da her konuda seçime hazır oldukların hatırlatarak, hizmetin 7’den 70’e herkesi kapsayacağını söyledi. Yazıcı, Yıldırım’ın iş ve aş beklentisiyle yıllarca çok hızlı göç aldığını belirterek insan çeşitliliğinin aslında diğer bölgelere göre bir avantaj olarak da değerlendirilebileceğine vurgu yaptı.

‘BİZİM BURSALI KİMLİĞİMİZ VAR…’

Anadolu derneklerinin yöneticilerine seslenen AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali ise, 2023 hedefine koşan Türkiye’nin geçmişine sahip çıkarak geleceğe ulaşabileceğini hatırlattı ve bu hedefe ulaşmanın hareket noktasının kardeşlik kavramı olduğuna değindi. İnsanı merkeze alan bir çalışma anlayışı sergileceklerini yineleyen Edebali, “Biz geçmişten bugüne kardeşlik anlayışıyla mahalle kültürünü sergilemiş bir toplumuz. Bizler Anadolu’nun değişik bölgelerinden gelerek Bursa’yı yeni bir yurt belirledik. Bugün bizim Bursalı kimliğimiz oluştu. Bursa ve Yıldırım artık bizim kaderimiz ve geleceğimiz. Bursalı, Yıldırımlı kimliğimizle, yaşadığımız şehre nasıl katkı koyacağımız üzerine hep birlikte kafa yorarak, planlayarak ve uygulayarak geleceğe hep beraber yürüyeceğiz” dedi.

Son olarak Yıldırım’ın coğrafi ve nüfus anlamında bir çok ilden büyük olduğunu hatırlatan İsmail Hakkı Edebali, “51 ilden büyük bir ilçeyiz. Hane başına 4.3 kişi düşüyor. Yani ortalama bir evde 4.3 kişi yaşıyor. Büyük oranda genç nüfusa sahibiz. Bu yanıyla +dinamik bir şehir olan Yıldırım’ı geleceğe taşıma noktasında heyecan ve enerjimiz var” diye konuştu.

BADEF’teki toplantı katılımcıların, Yıldırım’daki belediyecilik hizmetleri üzerine beklentilerini AK Parti Yıldırım Belediye Başkan Adayı İsmail Hakkı Edebali’ye aktarmalarıyla son buldu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.