Havadis16.com - 23 Ekim 2018, Salı

Edebali yetimlerle buluştu

30 Mart 2015
Edebali yetimlerle buluştu için yorumlar kapalı
Edebali yetimlerle buluştu

Yetim çocuklarla buluşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, dezavantajlı grupların her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

İnsani Yardım Vakfı (İHH) Bursa Şubesi’nin katkı koyduğu buluşmada Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Barış Manço Kültür Merkezi’nde yetimlerle kahvaltıda bir araya geldi. Yetimlerin toplumların en hassas bireyleri olduğunu söyleyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Kadim medeniyetimiz öksüz ve yetimlere azami önem göstermiştir. Bizler de bu düşünce ve inanç yapısına sahip olan kadim medeniyetimizin temsilcileri olarak dezavantajlı grupların her zaman yanlarında yer alıyoruz” diye konuştu. İHH’nın ülkeler arası ve ülke içinde çok önemli hizmetlere imza attığını dile getiren Başkan Edebali, “İHH’nın yapmış olduğu çalışmalar ümmetimizin büyük bir dayanışma içinde olduğunun en büyük göstergesidir. Bize de bu hizmetlerde üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek düşüyor” şeklinde konuştu.

TOPLUMSAL DEĞERLERİ ÖNEMSİYORUZ

Yerel yöneticiler olarak mümkün olduğu kadar toplumsal değerleri ortaya çıkaracak çalışmaları hayata geçirmeleri gerektiğini ifade eden Başkan Edebali, “Yıldırım Belediyesi olarak dayanışma ile birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştıracak faaliyetleri gerçekleştirmeye önem gösteriyoruz. Sosyal etkinliklerimiz ile en dezavantajlı gruplarımıza dokunuyor, onlarla bir arada oluyoruz” ifadelerini kullandı.  Klasik belediyecilik hizmetleri ile yetinmelerinin mümkün olmadığının altını çizen Başkan Edebali, “Geçmişine bağlı, değerlerine sahip çıkan bir toplum, asıl kalkınmış olan toplumdur. Sadece ekonomik anlamda güçlü olmak yeterli olsaydı, Avrupa sokaklarındaki gençler mutsuz olmazlardı. Bu sebeple kültür sanat etkinliklerine, toplumuzun tarihi geçmişimizi öğrenmesi için faaliyetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

YILDIRIM, İHH’NIN YANINDA

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’nin tüm çalışmalarında yanlarında yer aldıklarını belirten İHH Bursa Şubesi Başkanı Hüseyin Kaptan ise, “Başkanımız ile güzel bir buluşmada bir araya geldik. Kendisine teşekkür ediyoruz. Tüm faaliyetlerimizde yanımızda yer alıyor. Yetimlerimizin mutlu olmasına katkı koyacak her etkinlik bizler için çok önemli” dedi.

Yıldırım Belediyesi tarafından ağırlanan minikler, daha sonra Karagöz- Hacivat gölge oyunu ve film gösterimi ile keyifli dakikalar geçirdiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.